ارسال به دیگران پرینت

دوز دوم واکسن کرونا | واکسن آسترازینکا

تا کی برای تزریق دوز دوم واکسن کرونا فرصت داریم؟

یک متخصص بیماریهای عفونی با اشاره به لزوم تزریق دوز دوم واکسن کرونا (corona) خاطرنشان کرد:نهایت فاصله تزریق میان دو دوز در انواع واکسن های کرونا متفاوت است.

دکتر علیرضا جانبخش با بیان اینکه تزریق یک دوز واکسن تاثیری در پیشگیری از کرونا ندارد، بیان کرد:برای کارآمدی واکسن کرونا حتماً باید دو دوز آن تزریق شده و دست کم سه هفته از آن بگذرد تا ایمنی لازم در بدن اشخاص ایجاد شود.

جانبخش اذعان کرد:در همین راستا بسیار ضروری است که اشخاص نسبت به تزریق به موقع دوز دوم واکسن کرونا اهتمام داشته باشند.

او ادامه داد:در واکسن های برکت و سینوفارم فاصله بین دو دوز حدود یک ماه است و این فاصله زمان مطلوب برای تزریق دوز دوم واکسن است.

جانبخش اظهار کرد :در مورد واکسن" آسترازینکا" هم فاصله مناسب سه تا چهار ماه است و افراد باید پس از گذشت این مدت نسبت به تزریق دوز دوم این واکسن اقدام کنند.

این متخصص بیماری های عفونی در مورد افرادی که زمان تزریق دوز دوم خود را فراموش نموده اند ، خاطرنشان کرد:در مورد واکسن های برکت و سینوفارم چنانچه افراد زمان مناسب تزریق دوز دوم را فراموش کرده اند ، تا چهار ماه پس از تزریق دوز اول هم برای تزریق دوز دوم فرصت دارند.

وی افزود:پس از چهار ماه هم افراد مجاز به تزریق دوز دوم هستند، ولی این افراد حتماً باید دوز سوم واکسن را نیز بعدا تزریق کنند.

جانبخش بیان کرد:در خصص واکسن آسترازینکا هم افراد تا شش ماه برای تزریق فرصت دارند. البته پس از آن نیز امکان تزریق دوز دوم وجود داشته، ولی باید حتما بعدا دوز سوم واکسن را نیز تزریق کنند.

 

 

منبع: سرپوش
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه