ارسال به دیگران پرینت

تظاهرات دانشجویان"

واکنش اتحادیه میهنی کردستان به تظاهرات دانشجویان در سلیمانیه

اتحادیه میهنی کردستان با انتشار بیانیه‌ای درباره تظاهرات در سلیمانیه بر حمایت خود از مطالبات دانشجویان تأکید کرد.

«زیاد جبار»، رئیس فراکسیون اتحادیه میهنی، با انتشار بیانیه‌ای تأکید کرد که از مطالبات دانشجویان حمایت می‌کند و از اقلیم کردستان خواست که به مطالبات آنان درباره دریافتی ماهانه‌شان رسیدگی کند.

او همچنین خواستار خویشتنداری نیروهای امنیتی و خودداری از هرگونه رفتار خشونت‌آمیز علیه معترضان شد ضمن آنکه از دانشجویان هم خواست که اعتراض خود را به صورت مدنی و به دور از هر گونه خشونت اظهار کنند.

صدها دانشجوی دانشگاه‌های سلیمانیه برای سومین روز پیاپی در اعتراض به قطع کمک‌های مالی وزارت آموزش اقلیم کردستان شهرهای گوناگون این استان از جمله سلیمانیه و حلیچه و گرمیان و رابرین و چرمو تظاهرات کردند.

آنان همچنین برخی خیابان‌های اصلی شهرها را بستند و در تازه‌ترین تحول یکی از دفاتر حزب اتحادیه میهنی در سلیمانیه را به آتش کشیدند.

منابع محلی تأکید کردند که این آتش سوزی با دخالت نیروهای امنیتی خاموش شده و تلفات و خسارتی در پی نداشته است.

«رضا حسن»، رئیس دانشگاه سلیمانیه هم با انتشار بیانیه‌ای بر حمایت از مطالبات دانشجویان و پیگیری آن تأکید کرد.

اقلیم کردستان به دانشجویانی که ساکن سلیمانیه باشند ۵۰ هزار دینار و به آنان که ساکن بیرون شهر سلیمانیه باشند ۱۰۰ هزار دینار پرداخت می‌کند.

دانشجویان علاوه بر قطع این مستمری، نسبت به وضعیت نابه‌سامان خوابگاه‌های دانشجویی اعتراض دارند.

تظاهرات دانشجویان در سلیمانیه برای سومین روز متوالی در اعتراض به قطع کمک‌های مالی به دانشجویان از سوی وزارت آموزش عالی اقلیم کردستان تداوم دارد.

شاهدان عینی امروز تاکید کردند که نیروهای امنیتی در سلیمانیه اقدام به متفرق کردن تظاهرکنندگان با استفاده از گاز اشک آور کردند.

یک منبع امنیتی خبر داد که اربیل نیروهای ضد شورش را برای کنترل تظاهرات به سلیمانیه اعزام کرد.

 

منبع: ايسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه