ارسال به دیگران پرینت

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: در بسیاری از مناطق با کمبود پزشک متخصص مواجه هستیم

شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از مناطق کشور در نیروهای تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی با کمبود مواجه هستیم، بر اجرای قوانین بالادستی تأکید کرد.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: در بسیاری از مناطق با کمبود پزشک متخصص مواجه هستیم

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بسیاری از مناطق کشور در نیروهای تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی با کمبود مواجه هستیم، بر اجرای قوانین بالادستی تأکید کرد.

حسینعلی شهریاری در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به سؤالی درباره اولویت‌های وزارت بهداشت دولت سیزدهم اظهار داشت: در کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، بر اجرای قوانین بالادستی تأکید فراوانی داریم زیرا تنها حدود 25 تا 30 درصد قانون برنامه ششم توسعه اجرا شده است و ما می‌خواهیم که در دولت و مجلس انقلابی، اجرای قانون برنامه را مطالبه کنیم.

وی افزود: اگر مسئولین مدعی هستند که برخی از این قوانین قابلیت اجرا ندارند درخواست بدهند که آنها را اصلاح کنیم اما تا زمانی که قوانین پابرجاست ملزم به اجرای آن هستند.

شهریاری ضمن اشاره به کمبود نیروی انسانی در حوزه سلامت، تصریح کرد: بحث افزایش ظرفیت پزشکی چندوجهی است؛ ما همان نیروهای انسانی که تربیت کرده‌ایم را نیز به طور متناسب مدیریت نکرده‌ایم و منابع کافی در اختیار آنها نگذاشته‌ایم و تعداد قابل توجهی از آنها در حال مهاجرت و خارج شدن از کشور هستند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تأکید کرد: باید قوانین و پرداختی‌ها را اصلاح کنیم و در عین حال طرح پزشک خانواده و نظام ارجاع را پیاده کنیم زیرا در بسیاری از مناطق کشور در نیروهای تخصصی و فوق‌تخصصی پزشکی با کمبود مواجه هستیم و حتی در برخی مناطق دچار کمبود پزشک عمومی هستیم.

وی گفت: علت این امر مشکل در توزیع و جذب نیروهاست؛ بنابراین همزمان با افزایش ظرفیت باید زیرساخت‌ها را نیز گسترش دهیم.

منبع: انتخاب
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

پیشنهاد ویژه

  • ناشناس ارسالی در

   سلام.خواهشی که از شما دارم این است که تعهدی ها راهم اجازه ی ادامه تحصیل بدهید ولی درهمون مناطق محروم خدمت کنند.

  • ناشناس ارسالی در

   مگر تعهدی ها چه گناهی کردمد.بعضی ها هم ازلحاط درس خوب بودن ولی به خاطر عدم توانایی مالی آزاد وشهریه پرداز نرفتن ولی نباید ادامه تحصیل که گرفته شود ادامه تحصیل بدهند ولی خدمت درمناطق محروم از مجلس انقلابی ودولت انقلابی محترم خواهش دارم رسیدگی کنند.امیدمون به این دولت محترم است.ان شالله به یاری امام زمان ادامه تحصیل تعهدی ها درست بشود که این جوانان گناه دارند .امید به اینده ندارند ازلحاظ روحی حال مساعد ندارند.یاصاحب الزمان ادرکنی ولا تهلکنی

  • ناشناس ارسالی در

   دانشجویان تعهد به خدمت را اجازه بدید تا ادامه تحصیل بدهند تا مشکل پزشک متخصص مناطق محروم هم حل شود.این عادلانه نیست که جلو ی تحصیل دانشجویان گرفته شود.امیدمون اول خدا وامام زمان وبعد مجلس ودولت انقلابی وعدالت محور است.

  • حسن ارسالی در

   خدا میدونه پزشکان زیر دستان چه کسانی تربیت میشند.ازمسولین آموزش تا ریس همش عقده ای مغرور خودخواه بدور ازعاطفه

  دیدگاه تان را بنویسید

   

  مولفان

  دیدگاه

  توسعه

  تبلیغات متنی