ارسال به دیگران پرینت

امام جمعه موقت تهران:

برای دولت و نظام اسلامی دعا کنید

امام جمعه موقت تهران، با بیان اینکه حرم حضرت معصومه (س) پایگاه ارتباط با ائمه اطهار(ع) است، گفت: در این پایگاه برای دولت و نظام اسلامی دعا کنید زیرا دولت با مشکلات زیادی مواجه است که حل این مشکلات به دعا و کمک خداوند و اهل ‌بیت(ع) نیاز دارد.

امام جمعه موقت تهران، با بیان اینکه حرم حضرت معصومه (س) پایگاه ارتباط با ائمه اطهار(ع) است، گفت: در این پایگاه برای دولت و نظام اسلامی دعا کنید زیرا دولت با مشکلات زیادی مواجه است که حل این مشکلات به دعا و کمک خداوند و اهل ‌بیت(ع) نیاز دارد.

حجت الاسلام و المسلمین کاظم صدیقی روز سه شنبه در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر (س) با اشاره به این که اینجا حرم و خانه همه اهل‌بیت(ع) است، گفت: از این‌جا دل‌ها می‌تواند به همه امام‌ها وصل شود و خود امامان به ما یاد داده‌اند که هرکسی با هر امامی کار دارد به حرم مطهر کریمه اهل بیت(ع) بیاید.

وی با بیان اینکه قرآن کریم کسانی که هدف خلقت را نفهمیده‌اند، خاسر نامیده است؛ گفت: خداوند مالک تمام عالم هستی است و در تمام امور باید اجازه دهد تا بتوانیم در ملکش تصرف کنیم، بنابراین همه ما عبد خداوند هستیم.

وی با بیان اینکه افرادی که عبودیت و بندگی را در زندگی برگزیده‌اند، خوشی‌هایشان هم عبادت است؛ افزود: پیامبر(ص) هم شوخی می‌کردند و افراد را متبسم می‌کردند؛ ولی خنده‌شان برای خدا بود، همان‌طور که جنگشان، جهادشان، غمشان و گریه‌شان برای خدا بود.

وی با بیان اینکه خداوند متعال برای افرادی که فهمیدند، مقصد زندگی خدا و راه رسیدن به خدا بندگی است وعده‌هایی داده است؛ گفت: خداوند می‌فرماید؛ هر کسی عمل صالح انجام دهد و به خدا ایمان داشته باشد، ما به او حیات طیبه می‌دهیم.

صدیقی ادامه داد: حیات طیبه چشمه زلال زندگی است که از ناحیه خدا به انسان داده می‌شود و جرعه اولش معرفت خداست و هر کسی خدا را بشناسد در مقابل پروردگار خضوع، خشوع و تسلیم خواهد داشت.

وی با بیان اینکه برای کسی که حیات طیبه دارد، مرگ معنی ندارد؛ گفت: علمی که خشیت از خدا را در وجود انسان پدید می‌آورد، مقدمه قدرت و ولایت بر عالم هستی است و حضرت معصومه(س) این‌گونه بودند.

وی با اشاره به اینکه امام جعفر صادق(ع) مهاجرت حضرت معصومه(س) و وفاتشان در قم را خبر داده بودند، افزود: حضرت معصومه(س) تمام سختی‌های مهاجرت و حوادثی که برایشان اتفاق افتاد را، با علم به مقصد انتخاب کردند و قبول کرده بودند که در این مسیر قدم بگذارند.

صدیقی بابیان اینکه حضرت معصومه(س) می‌دانستند که قرار است در قم از دنیا بروند و به خاک سپرده شوند، گفت: ایشان ماموریت داشتند که قم را «قم» کنند و این‌جا حوزه علمیه تشکیل شود و با باز شدن درب علم، درب جهاد هم باز شود.

وی با بیان اینکه کسی که حضرت معصومه(س) را با «معرفت» زیارت کند به دریای توحید وصل شده است، گفت: افرادی که با معرفت حضرت(س) را زیارت کنند، حضرت معصومه(س) به آن‌ها سند بهشت را می‌دهند و در بهشت مالک خواهند بود؛ زیرا در زیارتنامه ایشان عبارت «فله الجنه» آمده، یعنی بهشت برای اوست و این فرق دارد با این عبارت که بگویند؛ وارد بهشت می‌شود.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • تربت ارسالی در

  هر روز دعا مي كنيم اين نظام ودولت اسلامي زود تَر برود

 • ناشناس ارسالی در

  خداوندشماراشفادهد...

 • یاسر ارسالی در

  برای بقاء دزدان دعا کنیم انشالله که زودتر هر اتفاقی میخواد بیفته

 • مهدی ارسالی در

  خداییش اینها چی میزنن اینقدر باحالن..!
  برین جای توصل به دعا و جادو ببینید سیاستمدارهای آلمان چی میکنن .بهتر از دعا و جادو به نظر من جواب میده .

 • مهدی ارسالی در

  خدالعنت کنه که جامعه رابه انحطاط ونیستی کشاندید

 • هموطن ارسالی در

  قدیمیا میگفتند هرکس رزق حلال بخورد دعاهایش مستجاب میشودپس دعاکنید حاج آقا

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا برای این نظام پاک و بدون رشوه ،تبعیض و ... باید دعا کرد خجالت نمی کشه ؟

 • داا ارسالی در

  ترا خدا این اقای صدیقی را نگذارید در تریبون عمومی صحبت بکنه تمام علما را ضایع میکنه دولت به تدبیر و پشتکاری نیاز داره تا کشور را درست بکنه نه به دعا

 • حمید ارسالی در

  برای حل مشکل مردم حاکمان با تدبیر و صدیق لازم است با دعا دگر مشکل جل نمی شود .رانت خوران .دزدان و چپاولگران را باید گرفت .خدا به ما عقل و تدبیر داده .

 • ناشناس ارسالی در

  اصل وریشه مملکت اخلاسگران واخلالگران ووقارتگرانوقاتلان وضدانقلابیون ازبین بردبادعاحل نمیشودسرمایه بیتالمال رابرگردانیدا زبابک زنجانی وآقازادها صدهاسیروملیونهاگرسنه

 • عای ارسالی در

  طبق گفته خودت ماگناه کاریم خودت دعا کن معصومی😁

 • رهرا ارسالی در

  مردم دعا میکنن ریشه آدمهای مزور که این مملکت گرفتن کنده بشه الهی آمین

 • ناشناس ارسالی در

  شترت رو ببند بعدبسپرش به خدا.ولش کنی رفته.

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه