ارسال به دیگران پرینت

روانشناسی | بهبود عملکرد مغز | بهره هوشی

چند تکنیک ساده برای باهوش شدن

شما برای باهوش‌ بودن صرفا نیاز به استعداد ذاتی ندارید؛ بلکه بخشی از هوش شما اکتسابی است و براساس یادگیری به دست می‌آید.

متخصصین روانشناسی بر این باورند برای بهبود عملکرد مغز و تقویت بهره هوشی پیشنهاد‌های بسیار راحتی وجود دارد که کمک به افزایش بهره هوشی می‌کند.

مطالعه کنید: برای بالابردن هوش کلامی باید در مورد مسایل گوناگون مطالعه کرد و دایره لغات را گسترش داد. مطالعه در مورد تاریخ، روانشناسی، علوم زیستی، علوم طبیعی، هنر، زبان، ریاضی و موسیقی کمک به گسترش تفکر می‌کند. به تفکر خود شخصیت و عمق دهید و حداقل در هفته یک کتاب بخوانید.

ذهن خود را به چالش بکشید: انواع بازی‌های ذهنی و فکری می‌تواند باعث تقویت هوش سیال، بهبود عملکرد حافظه و افزایش قدرت تمرکز شود. اگر تنها برای مدتی این کار را تکرار کنید به‌زودی نتیجه آن را می‌بینید. سودوکو، حل جدول، حل معما از بهترین گزینه‌های بازی‌های تمرینی ذهن است.

یادداشت کنید: هر چقدر می‌توانید یاداشت کنید! برای شروع می‌توانید با یادداشت روزانه خاطرات خود شروع کنید. می‌توانید هر مطلب ساده‌ایی را به جای ذخیره در تلفن همراه در دفتر یادداشت بنویسید. سعی کنید با دست مخالف یادداشت کنید و نیم‌کره غالب مغز را به چالش بکشید و از نیم‌کره مخالف مغز نیز بیشتر کمک بگیرید.

تعاملات اجتماعی و میان‌فردی خود را بیشتر کنید: ارتباطات اجتماعی و تعامل میان‌فردی بیشترین کمک را به افزایش هوش اجتماعی شما می‌کند و در عین حال باعث پرورش هوش کلامی و شنیداری هم می‌شود.

 

منبع: اقتصاد نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • sayyed ارسالی در

  دمتون گرم عالی بود

 • M. J ارسالی در

  کاملا صحیح میفرمایید.
  حل معما و بخصوص تست های هوش و ریاضی فوق‌العاده به باهوش شدن کمک میکنه.
  توی بازی‌ها هم هیچ چیز جای شطرنج رو نمیتونه واسه رشد هوش بگیره

 • رسولی طارق ارسالی در

  Ok.com

 • ناشناس ارسالی در

  Ok.com

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه