ارسال به دیگران پرینت

زائران | جمعیت هلال احمر | سفرهای زیارتی | واکسیناسیون علیه کرونا

وزیر کشور سوریه: اماکن زیارتی در امنیت کامل هستند

در ماه‌های اخیر امنیت حاکم در سوریه از شرایط مناسبی برخوردار بوده است.

 علیرضا رشیدیان در دیدار با وزیر کشور سوریه با ابراز خرسندی از برقراری امنیت در کشور سوریه و اینکه نظرات وزارت کشور درباره تأمین امنیت زائران قابل توجه است، گفت: در ماه‌های اخیر امنیت حاکم در سوریه از شرایط مناسبی برخوردار بوده است.

وی در ادامه اهتمام به رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای از سرگیری اعزام‌ها را از جمله ضرورت‌ها دانست و افزود: ما با همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و جمعیت هلال احمر کشورمان پروتکل‌هایی برای سفرهای زیارتی تهیه و مدون کرده‌ایم که به طور قطع در زمان اعزام زائران تا بازگشت آنها از سفر، مبنای عمل قرار می‌گیرد.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه روند واکسیناسیون علیه کرونا نیز در جمهوری اسلامی ایران مطلوب است ، گفت: موضوع واکسیناسیون در اعزام‌ها و انجام تست پی سی آر از سوی مرکز پزشکی حج و زیارت در زمان اعزام و بازگشت زائران با جدیت دنبال خواهد شد در همین راستا دیداری هم با وزیر بهداشت سوریه برای انجام همکاری و هماهنگی بیشتر در مباحث بهداشتی ضروری در از سرگیری اعزام‌ها انجام می‌شود.

وی اهتمام به تأمین و حفظ سلامت، عزت، کرامت و امنیت زائران ایرانی برای از سرگیری اعزام‌ها را از جمله اولویت‌ها خواند و تصریح کرد: مسلماً همکاری و هماهنگی مسئولان کشور سوریه در بحث حضور زائران ایرانی و ارائه خدمات مناسب در این زمینه مؤثر خواهد بود.

وزیر کشور سوریه: آمادگی کامل برای تامین امنیت زائران ایرانی را داریم

محمد الرحمون وزیر کشور سوریه نیز در این دیدار تصریح کرد: بعد از برقراری امنیت در سوریه، حضور زائران برای زیارت حرم‌های مطهر حضرت زینب(س) و رقیه (س) آغاز اما متاسفانه با همه‌گیری بحران کرونا پروازهای زیارتی لغو شد.

وی افزود: در حال حاضر با توجه به گسترش واکسیناسیون در کشورهای مختلف و نیز تمهیدات صورت گرفته ، وزارت بهداشت سوریه اجازه ورود زائران را صادر کرده که هم اکنون زائرانی از کشورهای مختلف همانند بحرین و پاکستان به سوریه سفر می‌کنند.

وزیر کشور سوریه گفت: مرقد مطهر حضرت زینب (س)و حضرت رقیه( س) نیز در امنیت کامل قرار دارد و از سفر زائران ایرانی به سوریه استقبال می‌کنیم.

وی با ابراز خرسندی از پیگیری‌های انجام شده برای از سرگیری اعزام‌های زیارتی، تاکید کرد: هیچ مشکلی در ارائه خدمات مناسب به زائران ایرانی در کشورمان وجود ندارد.

علیرضا رشیدیان شامگاه یکشنبه به همراه هیئتی به منظور انجام اقدامات و تفاهم بر سر از سرگیری مجدد اعزام کاروان‌های زیارتی به سوریه به این کشور سفر کرده است. وی طی این سفر چهار روزه با وزرای گردشگری، بهداشت و نیز اوقاف سوریه در دمشق پیرامون این سفرها و مباحث مختلف مربوطه بحث و تبادل نظر می‌کند.

وی در روز نخست این سفر روز گذشته با سفیر کشورمان در دمشق ، وزرای اوقاف و گردشگری سوریه دیدار کرد.

 

منبع: بولتن نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه