ارسال به دیگران پرینت

آمریکا | افغانستان

شمخانی: آمریکا حتی در موضوع صلح در افغانستان نیز فریبکارانه رفتار کرد

دبیر شورای عالی امنیت ملی در سومین نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای در هند، با بیان این‌که آمریکا حتی در موضوع صلح در افغانستان نیز فریبکارانه رفتار کرد، گفت: آمریکا با وجود تظاهر به ایجاد صلح در افغانستان، هیچ برنامه‌ای نداشت و تنها هدفش رهایی از مهلکه‌ خودساخته بود.

 علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی و نماینده مقام معظم رهبری که برای شرکت در سومین نشست گفت‌وگوی امنیت منطقه‌ای در دهلی نو حضور دارد، صبح امروز (چهارشنبه) طی سخنانی در این نشست اظهار داشت: ما همواره تأکید کرده و می‌کنیم که صلح خواست همگانی مردم و اقوام افغانستان است، ولی نکته‌ مهم که باید توجه همگی را به آن جلب کرد، این است که آمریکا حتی در موضوع صلح در افغانستان نیز فریبکارانه رفتار کرد.

وی افزود: آمریکا با وجود تظاهر به ایجاد صلح در افغانستان، هیچ برنامه‌ای برای این کار نداشت و تنها هدفش رهایی از مهلکه‌ای بود که خود ساخته بود و به دلیل خوی استکباری وخودبرتربینی، افغانستان، منطقه و جهان را دچار مشکل کرد.

شمخانی راهکارهای حل مسئله افغانستان را مورد اشاره قرار داد و بر تلاش همگانی برای ایجاد حکومتی فراگیر و متشکل از همه‌ اقوام در افغانستان و مقابله با بحران انسانی در این کشور تأکید کرد.

وی گفت: جمهوری اسلامی ایران حاضر است همه‌ امکانات خود مانند راه‌های ارتباطی و امکانات بندری از جمله چابهار را در اختیار حل این معضل قرار دهد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: افغانستان امروزه با تروریسم، بحران فقر و بحران مهاجرت مواجهه است.

در این نشست نمایندگان ایران، روسیه، هندوستان، قزاقستان، ترکمنستان، ازبکستان، تاجیکستان و قرقیزستان حضور دارند و قرار است با نخست وزیر هند دیدار و گفت‌وگو کنند.

شمخانی همچنین قرار است با مشاوران امنیت ملی هند و روسیه دیدار و به رایزنی بپردازد.

در حال تکمیل...

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه