ارسال به دیگران پرینت

حادثه ترور نخست وزیر عراق | نخست وزیر عراق | بغداد | عراق

الخزعلی: اگر حادثه منزل نخست وزیر واقعا حمله بود، آن را محکوم می کنیم

دبیر کل عصائب اهل الحق، با انتشار توئیتی در واکنش به تصاویر «انفجار در منزل نخست وزیر عراق» گفت که اگر این واقعا یک ترور باشد محکوم است.

میدل ایست نیوز: «قیس الخزعلی»، دبیر کل عصائب اهل الحق، با انتشار توئیتی ضمن ابراز تردید در حادثه ترور نخست وزیر عراق گفت که اگر این واقعا یک ترور باشد محکوم است.

او با انتشار بیانیه ای نوشت که با مشاهده تصاویر «انفجاری» که در منزل نخست وزیر رخ داده و با توجه به اینکه این حادثه قربانیانی نداشته، بر ضرورت تحقیق درباره آن از جانب یک کمیته فنی متخصص و قابل اعتماد تأکید می کند تا از علل و ابعاد آن اطمینان پیدا کند.

او افزوده که اگر این انفجار یک حادثه جنبی یا شبیه آن نبوده و واقعا حمله بوده آن را به صراحت محکوم می کنیم و با جدیت خواستار شناسایی عاملان آن و برخورد با آنها بر اساس قانون می شویم چون «بی تردید تلاش برای ایجاد آشوب در فضای سیاسی کشور است به خصوص که فقط یک روز بعد از جنایت قتل تظاهرات کنندگان و تعرض به آنان و آتش زدن چادرهایشان انجام شده است».

الخزعلی یادآوری کرد که چند روز پیش هشدار داده بود که «طرف های مرتبط با دستگاه های اطلاعاتی در پی بمباران منطقه خضراء و متهم کردن نیروهای مقاومت هستند».

بامداد امروز واحد اطلاع رسانی امنیتی عراق از تلاش برای ترور «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق، با حمله پهپاد انتحاری به منزل مسکونی وی در منطقه خضراء خبر داد.

در بیانیه این واحد که در ساعت 3 بامداد به وقت محلی منتشر شده، آمده که منزل مسکونی نخست وزیر بامداد امروز هدف حمله پهپاد انتحاری قرار گرفته اما آسیبی به نخست وزیر نرسیده است.

الکاظمی با انتشار ویدئویی با تأیید اعلام کرد که حال وی مساعد است و تأکید کرد که نیروهای امنیتی با جدیت برای ساخت کشور تلاش می کنند و با موشک و پهپاد نمی توان کشور ساخت.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • مامور ارسالی در

    زنده باد ایران

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه