ارسال به دیگران پرینت

وزارت بهداشت در مورد رنگ بندی شهرها در سال گذشته و امسال:

اکنون از قله خیز پنجم گذشته‌ایم و بیشتر شهرها زرد و آبی هستند

سرپرست مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در خصوص یک ابهام در مورد رنگ بندی شهرهای کشور در سال گذشته و امسال توضیحاتی ارائه کرد.

سرپرست مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در خصوص یک ابهام در مورد رنگ بندی شهرهای کشور در سال گذشته و امسال توضیحاتی ارائه کرد.

دکتر علی شریفی زارچی در پاسخ به این پرسش در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر این که با مقایسه نقشه رنگ‌بندی و تعداد ابتلا و مرگ سال گذشته و امسال، چرا مهر ۹۹ همه‌ نقشه قرمز بود ولی الان بیشتر نقشه، زرد و آبی است؟ گفت: مهر ۹۹ روند بستری در اکثر شهرها شدیدا صعودی و به سمت قله موج سوم بود بنابراین اکثر نقاط قرمز بود اما در حال حاضر از قله خیز پنجم گذشته‌ایم و روند بستری در اکثر نقاط کاهشی است، لذا بیشتر شهرها زرد و آبی هستند.

وی با بیان این که همچنان بعضی از شهرهای بزرگ مثل تهران، کرج، تبریز، ارومیه و اصفهان نارنجی هستند و آمار بالای ابتلا و فوت هم دقیقا به همین خاطر است، گفت: یک شهر پرجمعیت در وضعیت نارنجی می‌تواند به اندازه ده‌ها شهر کم جمعیت، بیمار داشته باشد.

 سرپرست مرکز آمار و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت تاکید کرد: نقشه تماما قرمز منتشر شده ربطی به اپلیکیشن ماسک ندارد. ماسک از ابتدا به هر شهرستان یک رنگ می دهد در صورتی که اگر دقت کنید نقشه منتشر شده، هر استان را یک رنگ و قرمز کرده در حالی که در نقشه‌های ماسک هیچ گاه کل کشور تماما قرمز نشده است.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه