خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

هلال احمر با شکلی جدید به مدارس می‌رود

در شرایطی که میزان حضور دانش آموزان در مدارس افزایش خواهد یافت، رییس جمعیت هلال احمر نیز خبر داده که اقداماتی در حال انجام است تا برنامه‌های آموزشی مرتبط با ایمنی و هلال احمر به شکل جدیدی در مدارس ارائه شود.

کریم همتی در گفت‌وگو با خبرنگاران، درباره حضور جمعیت هلال احمر در مدارس و ارائه آموزش‌های اولیه مرتبط با ایمنی و امدادونجات به دانش آموزان اظهارکرد: جمعیت هلال احمر از سال‌ها قبل در حوزه آموزش همگانی ورود پیدا کرده و در همین راستا نیز کارشناسان و مربیان حوزه ایمنی و امدادونجات با حضور در مراکز مختلف از جمله مدارس، دانشگاه‌ها، پادگان‌ها، مساجد و ... اقدام به ارائه آموزش های اولیه لازم به افراد و اقشار مختلف کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در زمان شیوع کرونا، این آموزش ها به صورت آنلاین نیز ارائه شد، گفت: خوشبختانه چندین میلیون نفر از جمعیت کشور چنین آموزش هایی را فرا گرفته‌اند و در سال‌های اخیر نیز با توسعه خانه‌های هلال این روند سرعت بیشتری نیز به خود گرفته است. البته لازم است که این آموزش ها تکرار و به روز رسانی هم بشود.

رییس جمعیت هلال احمر در مورد ورود هلال احمر به مدارس و ارائه آموزش به دانش آموزان نیز گفت: امسال با توجه به شرایط وزارت آموزش و پرورش و عدم انتخاب وزیر برای این وزارت خانه هنوز چنین بحثی مطرح نشده است، اما پیرو هماهنگی ها و توافق‌هایی که از قبل وجود داشت، یکسری اقدامات در حال انجام است.

همتی درباره اینکه با توجه به افزایش میزان حضور دانش آموزان در مدارس آیا هلال احمر برنامه‌ای برای حضور در مدارس نیز دارد؟ اظهارکرد: با توجه به موافقت‌های کلی که از  قبل شده بود، امسال برنامه ریزی شده و اقدامات آن نیز در حال انجام است تا برنامه های آموزشی هلال احمر در مدارس به شکل جدید و با کیفیت بهتری به دانش آموزان ارائه شود چرا که آموزش به دانش آموزان سبب انتقال این مفاهیم از سوی دانش آموزان به خانواده هایشان نیز خواهد شد.

به گفته وی، برابر برنامه‌ریزی‌های انجام شده، کلاس‌های آموزشی مرتبط با هلال احمر نیز از سوی این جمعیت در مدارس تحت عنوان "زنگ هلال" برگزار خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه