ارسال به دیگران پرینت

هواشناسی | کاهش نسبی دما | سامانه بارشی

پیش‌بینی هواشناسی : ورودیک سامانه بارشی به کشور

روز جمعه با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در شمال غرب و دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد و رگبار پراکنده رخ خواهد داد.

صادق ضیائیان کارشناس هواشناسی، با بیان اینکه براساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی امش در شرق گیلان ، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان‌رضوی بارش پراکنده و وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود گفت: روز پنجشنبه در استان‌های ایلام، لرستان ،کرمانشاه و جنوب کردستان ابرناکی، وزش باد و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

 

ضیائیان بیان کرد: روز جمعه با ورود سامانه بارشی از غرب کشور در شمال غرب، غرب و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های قزوین ، البرز و تهران افزایش ابر، وزش باد و رگبار پراکنده رخ خواهد داد.

او توضیح داد: تا  شنبه و یکشنبه سامانه بارشی ضمن تقویت علاوه‌بر استان‌های قزوین، البرز و تهران، شمال شرق و مناطق شمالی جنوب را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

ضیائیان تصریح کرد: در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف و در نقاطی از غرب و جنوب غرب کشور هم رگبار، رعدوبرق و وزش باد شدید انتظار می‌رود.

او یادآور شد: در پنج روز آینده در برخی نقاط هرمزگان و جنوب استان‌های سیستان‌وبلوچستان و کرمان ابرناکی و احتمال بارش باران گاهی با رعد و برق و و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود . جمعه و شنبه خلیج‌فارس و شنبه غرب دریای خزر مواج است.

ضیائیان درباره آب‌وهوای استان تهران هم بیان کرد: فردا آسمان تهران صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد خواهد بود. بیشترین دمای تهران به ۱۷ درجه و کمترین آن به ۸ درجه می رسد.

 

منبع: دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  اگه بارون نیومد.انتظاره هر توهینی رو داشته باش خوب

 • ناشناس ارسالی در

  والله ویعلم خدا کند باران بیاد ولی خدا کند خشکسالی نباشد

 • سیاووش ارسالی در

  امیدوارم که پیش بینی شما درست باشد.چون باران لازم هستیم

 • کامران ارسالی در

  آخه چرا شهر ما مث همیشه بارون نداره؟بیچاره یاسوج

 • داودصالحی ارسالی در

  سلام.میشه اینقدرپیش بینی بیخودی نفرمایید.3ماهه که دایم هشدارمیخونیم ولی آسمان همیشه صاف وآفتابیه.اینقدرمردم راسرکارنزاریدخواهشا.

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه