ارسال به دیگران پرینت

دانشگاه | دانشگاه های علمی کاربردی | دانشگاه های علمی کاربردی سراسر کشور

زمان دقیق حضوری شدن دانشگاه های علمی کاربردی اعلام شد

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از حضوری شدن کلاس های درس دانشگاه های علمی کاربردی سراسر کشور از روز شنبه ۱۵ آبان ماه خبر داد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از حضوری شدن کلاس های درس دانشگاه های علمی کاربردی سراسر کشور از روز شنبه ۱۵ آبان ماه خبر داد.

"محمدحسین امید"  پنجم آبان ماه در نشست خبری با اصحاب رسانه در کرمان گفت: امسال برنامه راهبردی دوم دانشگاه به تصویب هیئت امنا رسیده و اجرای آن آغاز شده و این برنامه از ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۴ می باشد.

وی از تدوین سند آمایش مهارتی برای اولین بار در کشور توسط دانشگاه علمی کاربردی خبر داد و اظهار کرد: به زودی از این سند رونمایی خواهد شد، همچنین اولین دانشنامه مهارتی کشور آماده و رونمایی رسمی آن در دو هفته آینده انجام خواهد شد.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با اشاره به اینکه اعزام دانشجویان علمی کاربردی به خارج از کشور از دو سال قبل باید آغاز می شد که شیوع کرونا اجرای آن را به تعویق انداخت، عنوان کرد: اولین دانشجوی دانشگاه علمی کاربردی برای گذراندن کارورزی خود به یکی از دانشگاه های آلمان اعزام شد.

وی برگزاری جشن نودانشجویان و دانش آموختگان در استان کرمان بعد از دو سال را اقدامی امیدبخش دانست و بیان کرد: در دو سال گذشته به دلیل شیوع کووید ۱۹ جشن ها و مراسم ما به صورت مجازی برگزار می شد و امروز استان کرمان این دو جشن را به صورت حضوری در محیط کار برگزار کرد.

امید از حضوری شدن کلاس های درس دانشگاه های علمی کاربردی سراسر کشور از روز شنبه ۱۵ آبان ماه جاری خبر داد و گفت: آمار دقیقی از تعداد دانشجویان واکسینه شده نداریم اما همه مدرسین این دانشگاه همراه با هیئت علمی های سایر دانشگاه ها مجاز به تزریق واکسن بودند و اغلب آنها واکسن زدند و همچنین بیشتر کارکنان ما نیز واکسینه شده اند.

وی ادامه داد: دانشجویان ما به لحاظ شغلی و سنی از قبل شهریورماه در اولویت واکسن قرار داشتند و از حدود ۱۰ روز پیش به همه دانشجویان اعلام کردیم که کلاس ها در نیمه آبان ماه به صورت حضوری برگزار می شود و فرصت دادیم تا واکسن خود را دریافت کنند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور افزود: کارکنان دانشگاه های علمی کاربردی برای حضور در محل کار باید کارت واکسن خود را ارائه دهند یا هر سه روز یکبار تست تشخیصی کرونا( PCR) مبنی بر عدم ابتلا به بیماری کووید ۱۹ را ارائه دهند.

وی بیان کرد: حدود ۶۰۰ مرکز علمی کاربردی در سطح کشور داریم که در آنها ۷۰۰ رشته مهارتی در مقاطع کاردانی و کارشناسی در قالب ۵۱۰۰ کد رشته محل در سال تحصیلی در دانشگاه های ما در حال ارائه هستند.

امید ادامه داد: ۸۰۰ کد رشته محل جدید در سال جدید داشتیم و ۲۷۳ کد رشته محل نیز حذف شده و امسال تعدادی از رشته های ما اصلا متقاضی نداشتند که سال آینده آن رشته ها به غیر رشته های نیروی انتظامی حذف می شوند.

وی تعداد دانشجویان علمی کاربردی در کشور را ۲۲۰ هزار نفر اعلام کرد و افزود: در استان کرمان حدود ۷۰۰۰ نفر در دانشگاه های علمی کاربردی در حال تحصیل هستند.

رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور از پذیرفته شدن ۱۰۹ هزار نفر در دانشگاه علمی کاربردی در سال جاری خبر داد و اظهار کرد: حدود ۲۰ درصد آنها انتخاب رشته نکرده اند.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار ایسنا مبنی بر اینکه آیا بخشی از آموزش های مجازی این دانشگاه در پسا کرونا ادامه خواهد داشت؟ گفت: دانشگاه علمی کاربردی زیرساخت های خود در حوزه IT را تکمیل کرده و ۱۰۹ هزار کلاس در اسفند ۹۸ (در روزهای ابتدایی شیوع کرونا) به صورت مجازی برگزار کرد و ما این ظرفیت ایجاد شده را از دست نمی دهیم و آموزش درس های عمومی و بخشی از درس های نظری به صورت مجازی ادامه پیدا خواهد کرد.

امید به تبیین محاسن و معایب آموزش مجازی پرداخت و افزود: این ظرفیت ایجاد شده را حفظ خواهیم کرد، ضمن آنکه فضای مجازی به عدالت آموزشی و همچنین در کاهش هزینه های دانشگاه ها کمک می کند.

وی در ادامه در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار ایسنا مبنی براینکه با توجه به اینکه حسن برگزاری امتحانات به صورت مجازی این است که دست اساتید برای دادن نمره غیرعادلانه به دانشجو را بسته اما در مقابل دست دانشجو را برای تقلب باز گذاشته آیا راهکاری برای حل این مشکل اتخاذ شده؟ اظهار کرد: راهکارهایی در دنیا پیش بینی و اجرایی شده و باتوجه به اینکه ۱۵ درصد آموزش های ما مجازی می شود و چون تعداد آنها کم است لذا اگر پهنای مناسب باشد امکان تضمین سلامت امتحانات وجود دارد.

وی با انتقاد از اینکه در ۲۰ ماه گذشته فقط بخش آموزشی به صورت دایم تعطیل بوده، اظهار کرد: ممکن است در کوتاه مدت برخی آموزش ها مجازی و امتحان آنها حضوری باشد اما از نیمه آبان ماه برگزاری کلاس های درس ۱۰۰ درصدی حضوری است.

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • محسن ارسالی در

  چرا باید تو این وضعیت کرونا که موج ششم در راه است حضوری باشد
  این چجور مدیریتی است شماها دارین واقعا خجالت آواره

 • مری ارسالی در

  اگر حضوری شود به‌علت وجود کرونا و رفتن سرکارشرکت‌درحضور کلاس نداشتن انصراف از‌دانشگاه‌می‌دهم

 • علی پورنصیرخانی جودکی ارسالی در

  از رئیس دانشگاه علمی کاربردی سوالی دارم.
  چرا برنامه جدید ویانا ،برای ورود به کلاسها برنامهAdobراپیشنهاد میدهد ،ولی این برنامه به من اجازه دسترسی نمدهد.وسوال بعدی.هر سال یه برنامه برای ورود به کلاسها ایجاد میکنید،چرا؟

 • آرش ارسالی در

  بالاخره، خدا را شکر باز شد، وگرنه ناراحت می شدم، چرا دانشگاه ثبت نام نکردم؟ خطر از بیخ گوش گذشت.

 • ساسی ارسالی در

  سلام مطمعنا این کارباعث پیک ششم وحشتناک کرونا خواهد شد و تا یک ماه بعد نتیجش رو می بینید چه افتضاحی به بار میاد

 • ناشناس ارسالی در

  متاسفم

 • محمد ارسالی در

  آخه یک نفر نیست به این آقا بگه جان مردم واقعا برای شما ارزش داره یانه شما هنوز موفق به زدن دو دوز واکسن به همه نشدید هنوز خیلی ها دارند درهر روز آلوده میشن، مگه روز ۱۱۰۰۰هزار نفر دارن آلوده میشن کم است، دوستان بنده دو دوز واکسن زدن الان باز کرونا گرفتن، یا جانمان یا دانشگاه

 • Hamid ارسالی در

  هنوز خطرکرونا برطرف نشده وشما دیگه بیشتر ازاین به اون دامن نزنید

 • حسن ارسالی در

  این آقا مدیر باقی مانده ی دولت قبلی است که موجب موجهای متوالی کرونا شدند.. باید وزیر علوم نیروهای جوان و انقلابی جایگزین کند.

 • ناشناس ارسالی در

  براچی بازمیشه خطرناکه مثلا خیلی خوب کنترل کردید کرونا من شنیدم ده نفر درو هم جمع شدن الان همه درگیرشدن چجوری این همه دانشجو جمع بشن یک جا همشون هم دودز واکسن زده بودن بازم حال بعضی هاشون خوب نیست امسال مجازی باشه لااقل ببینیم اوضاع بهترمیشه

 • محمد ارسالی در

  الهی شکر که از شنبه کلاس ها حضوری میشوند آخی خسته شدیم آنقدر تو خانه ماندیم واقعا ممنون اگه غیر حضوری بود به خدا ترک تحصیل میکردم انشاءالله حضوری میشه از شنبه و همه میرویم دانشگاه خیلی خوشحالم که دانشگاه حضوری بشود من نه با جان مردم کاردارم ونه با پیک ششم هر چی می خواهد بشه بشه ولی حضوری بهترین موفقیت برای و همه است پس از شنبه حضوری درس بخوانیم

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه