ارسال به دیگران پرینت

افغانستان | وزارت خارجه پاکستان | مبارزه با تروریسم

پاکستان: با آمریکا جهت عملیات نظامی در افغانستان توافق نکرده ایم

وزارت خارجه پاکستان با رد گزارش‌ها اعلام کرد که اسلام‌آباد با واشنگتن توافقی برای عملیات نظامی در افغانستان از حریم هوایی پاکستان را ندارد.

وزارت خارجه پاکستان در بیانیه‌ای گزارش‌ها مبنی بر اینکه آمریکا و پاکستان در آستانه یک توافق رسمی برای استفاده از حریم هوایی این کشور توسط آمریکا برای انجام عملیات در افغانستان است، را تکذیب کرد.

بیانیه تاکید می‌کند که توافقی برای استفاده از حریم هوایی پاکستان توسط آمریکا برای انجام «عملیات نظامی و اطلاعاتی» در افغانستان وجود ندارد.

وزارت خارجه پاکستان با اظهار اینکه اسلام‌آباد و واشنگتن همکاری دیرینه‌ای در زمینه امنیت منطقه‌ای و مبارزه با تروریسم دارند،  افزود که دو طرف همچنان رایزنی‌های منظم با یکدیگر را حفظ کرده‌اند.

پیش از این «سی‌ان‌ان» به نقل از منابع در دولت آمریکا گزارش داده بود که پاکستان به ازای کمک آمریکا به تلاش‌های ضد تروریسم خویش و کمک به مدیریت روابط اسلام‌آباد با دهلی‌نو برای امضای تفاهمنامه ابراز تمایل کرده است، اما مذاکرات همچنان ادامه دارد و شرایط توافق هنوز نهایی نشده است.

پیش از این نیز، «عمران خان» نخست وزیر پاکستان به «آکسیوس» گفته بود که اسلام‌آباد دیگر «به هیچ وجه» به سازمان سیا اجازه نمی‌دهد از پایگاه‌هایی در خاک این کشور برای انجام عملیات در افغانستان استفاده کند.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه