ارسال به دیگران پرینت

بشار اسد: ایران حامی سوریه در مبارزه با تروریسم است

رئیس‌جمهور سوریه گفت ایران حامی سوریه در مبارزه با تروریسم است و از دمشق در محافل منطقه‌ای و بین‌المللی حمایت می‌کند.

۵۵آنلاین :

بشار اسد، رئیس جمهور سوریه پس از دیدار با یک هیئت اروپایی در دمشق گفت: بعضی از اعضای شورای امنیت برای استفاده از سازمان ملل به منظور تحقق اهداف خاص سیاسی شان تلاش می کنند. اعضای شورای امنیت به دنبال سرنگون کردن دولت هایی هستند که از آنها پیروی و در مسیر تحقق اهداف شان حرکت نمی کنند.

اسد افزود: روسیه در تعامل با سوریه بر اساس احترام به حاکمیت ملی کشورعمل می کند و روابط بین دو کشور جنبه استعماری ندارد. پس گرفتن حلب و تدمر و بسیاری از مناطق دیگر، دلیل ملموسی برای موفقیت همکاری روسیه با ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم است.

وی خاطر نشان کرد: اسرائیل از تروریست ها در سوریه به طور مستقیم با ارسال کمک های پشتیبانی یا با حملات هوایی مستقیم به ارتش سوریه در مناطق نزدیک مرزها حمایت می کند. ایران حامی سوریه در مبارزه با تروریسم است و از دمشق در محافل منطقه ای و بین المللی حمایت می کند. تنها نقش اروپا در سوریه حمایت از تروریسم است. اروپایی‌ها از روند سیاسی در سوریه حمایت نمی کنند و فقط در این باره حرف می زنند، اما پایبندی واقعی به آن ندارند.

رئیس جمهور سوریه گفت: سوالی که از مقامات اروپایی که در مسیر اشتباه از آغاز بحران سوریه حرکت کردند می پرسم آن است که چه کسی از تروریست ها حمایت می کند؟ تا زمانی که تروریستی در خاک سوریه باقی بماند، شهروندان سوری در خطر خواهند بود.

بشار اسد، «ائتلاف آمریکایی» بر ضد (گروه تکفیری صهیونیستی) داعش را ائتلافی تشریفاتی توصیف کرد.

رئیس جمهور سوریه پس از دیدار با یک هیئت اروپایی در دمشق گفت: آیا مقامات اروپایی از حمایت شان از تروریست ها در سوریه و میانه رو خواندن آنها پشیمان هستند؟ در حالی که مردم سوریه به دست همین تروریست ها کشته شدند. هیچ کشور یا دولتی نمی تواند بگوید که با تروریست ها مذاکره می کند. اما ما در سوریه گفتیم برای جلوگیری از خونریزی‌ها آمادگی داریم حتی با تروریست ها هم مذاکره کنیم. تحریم های غربی و اروپایی نقش مکمل ویرانی ها و قتل را در سوریه به دست تروریست ها ایفا می کند که این شرایط مردم سوریه را به ترک کشور و رفتن به دیگر مناطق مانند اروپا واداشت.

اسد افزود: افراد مسلح میانه رو در سوریه وجود ندارد و همه آنها تندرو هستند. نمی توان گفت قاتل یا تروریست میانه رو وجود دارد. اروپایی‌ها همچنان تروریست‌هایی را که از آنها حمایت می کنند، میانه رو می خوانند.

منبع : باشگاه خبرنگاران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 
آنچه دیگران میخوانند:

    دیدگاه