ارسال به دیگران پرینت

6 میلیون دُز واکسن کرونا از نوع سینوفارم وارد ایران شد

رئیس جمعیت هلال احمر ایران: اولین محموله 6 میلیونی از 18 میلیون دُز واکسن سینوفارم امروز به ایران رسید و تحویل وزارت بهداشت شد.

رئیس جمعیت هلال احمر ایران از ورود 18 میلیون دُز واکسن به کشور در قالب سه محموله طی هفته جاری توسط این جمعیت خبر داد و گفت: با مدیریت معاون اول رییس جمهوری و همکاری و همراهی وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه، بانک مرکزی و گمرگ برای اولین بار در کشور 18 میلیون دُز واکسن از نوع سینوفارم در یک هفته وارد می‌شود که اولین محموله 6 میلیونی از این 18 میلیون دُز امروز به ایران رسید و تحویل وزارت بهداشت شد.

وی افزود: به طور کلی این جمعیت از اردیبهشت‌ماه تاکنون 58 میلیون و 390 هزار دُز واکسن به کشور وارد کرده که با احتساب واردات دو محموله دیگر این میزان به 70 میلیون و 390 هزار دُز می‌رسد.

کریم همتی با اعلام تزریق نزدیک به 63 میلیون دُز واکسن در کشور اظهار کرد: خوشبختانه با تداوم واردات واکسن از سوی هلال احمر به ایران، طبق اعلام وزارت بهداشت تا 17 مهرماه به میزان 44 میلیون و 378 هزار و 234 دُز واکسن در نوبت اول و 18 میلیون و 600 هزار و 554 دُز واکسن در نوبت دوم تزریق شده است. براین اساس مجموع واکسن‌های تزریق‌شده در کشور به 62 میلیون و 978 هزار و 788 دُز رسیده است.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه