خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

آمریکا از تایید حکم ۲۰سال زندان یک عربستانی ابراز نگرانی کرد

وزارت خارجه آمریکا با ابراز تاسف و ناامیدی از تایید حکم ۲۰ سال زندان برای امدادگر سعودی، از عدم ارتباط وی با اعضای خانواده اش ابراز نگرانی کرد.

وزارت خارجه آمریکا با ابراز تاسف و ناامیدی از تایید حکم ۲۰ سال زندان برای امدادگر سعودی، از عدم ارتباط وی با اعضای خانواده اش ابراز نگرانی کرد.

ند پرایس سخنگوی این وزارتخانه در بیانیه ای افزود: ما از گزارش ها مبنی بر تایید حکم ۲۰ سال زندان و ممنوعیت طولانی مدت برای عبدالرحمان السدحان امدادگر سعودی به دلیل استفاده مسالمت آمیز از حق آزادی بیان خود ناامید شده ایم.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: ما پرونده وی را از نزدیک زیر نظر گرفته ایم و از اتهامات مطرح شده مبنی بر بدرفتاری با السدحان، عدم برقراری ارتباط وی با اعضای خانواده خود و نقض اصول محاکمه عادلانه این فرد نگران هستیم.

ند پرایس تصریح کرد همانطور که ما به مقامات سعودی در همه سطوح تأکید کرده ایم، استفاده مسالمت آمیز از حقوق جهانی هرگز نباید جرم تلقی شود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت ما به ارتقا نقش حقوق بشر در روابط خود با عربستان سعودی و تشویق اصلاحات حقوقی که احترام به حقوق بشر همه افراد را پیش می برد، ادامه می دهیم.

السدحان فعال حقوق بشری که در ماه مارس ۲۰۱۸ توسط پلیس مخفی سعودی در ریاض دستگیر شد، کارمند هلال احمر عربستان بود و در توییتر فعالیت سری داشت.

در ماه اوت سال ۲۰۲۰ آژانس خبری بلومبرگ فاش کرد که برخی کارکنان شرکت توئیتر در سال ۲۰۱۵ به نفع دولت عربستان در پرونده جاسوسی از مخالفان سعودی که به بازداشت و ناپدیدشدن آنها از جمله «عبدالرحمن السدحان» مشارکت کرده اند.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه