ارسال به دیگران پرینت

نماینده اصفهان: راه حل کوتاه مدت آب زاینده رود، توسل به معصومین و نماز باران است

میرزایی: به نظر می‌رسد راه حل کوتاه مدت رفع معضل آب زاینده رود توسل به معصومین به ویژه امام موسی بن جعفر (ع) و نماز باران است و لازم است بزرگان این شهر مانند آیت الله مهدوی مانند سال‌های پیش نماز باران بخوانند.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است الگو های کشت، صنعت و شرب اصلاح شود و از تکنولوژی های بهینه برای آبیاری زمین های کشاورزی استفاده شود.

حسین میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص اولویت استاندار جدید اصفهان اظهار کرد: مهمترین مطالبه مردم استان اصفهان جریان دائمی آب زاینده رود است، زیرا جاری نبودن زاینده رود خسارت‌های فراوانی را به استان اصفهان و کشور وارد کرده است، جریان دائمی زاینده رود نیازمند راهکارهای کوتاه مدت و بلند مدت است.

وی افزود: انتقال آب بین حوضه‌ای از جمله راهکارهای بلندمدت است که باید مورد توجه قرار گیرد، استفاده از ذخایر زیرزمینی نیز با توجه به برداشت‌های بی‌رویه‌ در طی سال‌های گذشته این راهکار نیز طولانی مدت است همچنین انتقال آب از دریا نیز با توجه به مسائل اقتصادی و امنیتی در آینده نزدیک رخ نمی‌دهد.

نماینده اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: لازم است الگوهای کشت، صنعت و شرب اصلاح شود و از تکنولوژی‌های بهینه برای آبیاری زمین‌های کشاورزی استفاده شود.

میرزایی خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد راه حل کوتاه مدت رفع معضل آب زاینده رود توسل به معصومین به ویژه امام موسی بن جعفر (ع) و نماز باران است و لازم است بزرگان این شهر مانند آیت الله مهدوی مانند سال‌های پیش نماز باران بخوانند.

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • غلامحسین موحدی ارسالی در

    سلام وعرض ادب
    برای اینکه دائما آب در زاینده رود جریان پیدا کند لازم است با توجه به کمبود آب یک میزان مشخص آب به فاصله از اول اصفهان تا حدود یک کیلومتر بهد از جمعیت شهری اصفهان آب توسط پمپاژ سیرکوله گردد
    اگر تمایل داشتید اینجانب عضو مهندسین مشاور حاضر به همکاری وارائه طرح مناسب هستم با تشکر

  • محمد ارسالی در

    الله اکبر

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه