ارسال به دیگران پرینت

استاندار خراسان رضوی با مقامات طالبان در هرات و کابل دیدار کرد

استاندار خراسان رضوی به منظور ارزیابی وضعیت، نیازهای عمومی مردم کشور همسایه افغانستان و برنامه‌ریزی کمکهای جمهوری اسلامی ایران، در سفری یک روزه به آن کشور با مسوولان افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

استاندار خراسان رضوی به منظور ارزیابی وضعیت، نیازهای عمومی مردم کشور همسایه افغانستان و برنامه‌ریزی کمکهای جمهوری اسلامی ایران، در سفری یک روزه به آن کشور با مسوولان افغانستان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش انتخاب، محمدصادق معتمدیان در جریان سفر روز یکشنبه ۱۱ مهر ماه خود با همراهی معاون امور عمرانی استانداری و فرماندار تایباد به افغانستان با مقامهای طالبان در شهرهای هرات و کابل ملاقات کرد.

کانال تلگرامی "خبرنامه" متعلق به استانداری خراسان رضوی فیلمی کوتاه از این سفر و نشست گفتگوی استاندار با "مولوی عبدالقیوم روحانی" والی منصوب طالبان در استان هرات افغانستان منتشر کرد که طی آن معتمدیان هدف این سفر را بررسی وضعیت امور بازرگانی، مبادلات تجاری و شرایط جاری در افغانستان اعلام نمود. 

استاندار خراسان رضوی افزود: همچنین در این سفر نیازهای مردم عزیز افغانستان و ارائه کمکهای لازم مورد بررسی قرار گرفت. 

وی ادامه داد: برنامه‌ریزی به منظور بکارگیری متقابل ظرفیتهای دو کشور در میان‌مدت و کوتاه‌مدت دیگر موضوع گفتگو با مقامات افغانستان در جریان این سفر بود. 

معتمدیان گفت: بر این اساس مقرر شد با توجه به مشکلات و شرایط ناشی از همه‌گیری کرونا در افغانستان به ویژه در مناطق هم مرز با خراسان رضوی، محموله‌ای از سوی جمهوری اسلامی ایران شامل کپسولهای اکسیژن، ماسک طبی صورت و دیگر ملزومات مورد نیاز تقدیم ملت افغانستان شود. 

والی هرات نیز به سالها حضور نظامی آمریکا در افغانستان اشاره و بیان کرد: ما و شما یک دشمن مشترک داشتیم که به یاری خداوند شکست خورد لذا در شکست و فرار دشمن د بعضی مشترکات داشتیم.

مولوی عبدالقیوم روحانی افزود: همانطور که نیاز بود دشمن مشترک خودرا شکست دهیم، همین طور نیاز است اهداف مشترکی را که داریم حفظ کرده و مسایل همجواری را مد نظر قراردهیم.

وی همچنین به وضعیت تحمیلی به مردم افغانستان بخاطر تداوم ۴۰ سال جنگ و درگیری در آن کشور نیز اشاره و بیان کرد: از کشورهای همجوار به خصوص جمهوری اسلامی ایران انتظار داریم در حد توان خود همکاری لازم را برای کمک به مردم افغانستان انجام دهند. 

خراسان رضوی از سمت شرق ۳۰۲ کیلومتر مرز مشترک با افغانستان دارد. سه شهرستان " تربت‌جام، تایباد و خواف" استان خراسان رضوی با افغانستان هم مرز هستند.

 

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • حمید ارسالی در

    هر گونه تماس با تروریست های طالبان باعث مشروعیت انها می شود و نشان از حمایت از این گروه منحط دارد

  • محمد ارسالی در

    کمک کنید گردنشون کلفت بشه چند وقت دیگه بگن نصف استان خراسان مال ماست .

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه