ارسال به دیگران پرینت

رئیس‌جمهور در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

تورم خط قرمز دولت است

دستگاه‌های اجرایی از هرگونه اقدامی که منجر به افزایش تورم می‌شود، پرهیز کنند/ بانک مرکزی سیاست های پولی را متناسب با مدیریت نقدینگی و کنترل تورم پیگیری کند

رئیس‌جمهور تورم را خط قرمز دولت دانست و گفت دستگاه‌های اجرایی از هرگونه اقدامی که منجر به افزایش تورم می‌شود، پرهیز کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی روز سه‌شنبه در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در راستای کنترل تورم، بانک مرکزی را موظف کرد سیاست‌های پولی را متناسب با مدیریت نقدینگی و کنترل تورم پیگیری کند.

رئیس‌جمهور همچنین تصریح کرد: سازمان برنامه و بودجه موظف است بودجه سال ۱۴۰۱ را با تاکید بر اصلاح ساختار و حذف هزینه‌های غیرضرور بودجه تدوین کند.

رئیسی با بیان اینکه حمایت از تولید داخل در اولویت سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی دولت قرار دارد، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت برنامه‌ریزی و سیاست‌های متناسب با این اولویت‌ بویژه توسعه تولیدات داخلی و بی‌نیازی از واردات کالای خارجی و اعمال محدودیت و ممنوعیت برای ورود کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی یا کالاهای وارداتی غیرضروری را در دستور کار خود قرار دهد.

در این جلسه سازمان برنامه و بودجه و ستاد اقتصادی دولت گزارشی از منابع و مصارف بودجه ۱۴۰۰ ارائه کردند که براساس این گزارش ظرفیت‌های قانونی برای تامین منابع بودجه عمومی مشخص و مقرر شد تمامی دستگاه‌های اجرایی نسبت به انجام تکالیف مندرج در بودجه سال ۱۴۰۰ به نحوی اقدام کنند که منابع بودجه، تامین‌شده و از این محل مخاطره‌ای که نتیجه آن افزایش نقدینگی باشد، ایجاد نگردد.

در این جلسه همچنین سازمان برنامه و بودجه موظف شد با اولویت‌بندی هزینه‌ها، حداکثر صرفه‌جویی در اعتبارات هزینه‌ای را به عمل آورد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • علیرضا ارسالی در

    مهاجرت از روستاها و شهرهای کوچک به شهرهای بزرگ یک پدیده تورم زاست ، هم ارکان حاکمیت و هم مردم باید با هر ابزار ممکن جلوی این پدیده شوم را بگیرند .

  • ناشناس ارسالی در

    شماکه می گوییدتورم خط قرمزه چراشورای رفابت و خودروسازان قیمت خودروراافزایش داده اندکشورمگرقانون نداردهروس برای خودش نرخ گذارشده نان را می خواهندکران کنندبرنج راگران کیلویی ۵۰هزارتومان کی ماسخگواست

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه