ارسال به دیگران پرینت

کاهش قدرت خرید مردم، مرغ را ارزان کرد | هر کیلو مرغ ۳۰ هزار تومان!

کاهش قدرت خرید مرغ را ارزان کرد. رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی با اعلام این خبر گفت: معمولا در اوایل مهر و آبان و با شروع مدارس قدرت خرید مردم کاهش پیدا می‌کند. مردم برای اینکه بتوانند کیف و کفش مدارس فرزندان خود را بخرند، مجبورند برخی اقلام خوراکی را از سفره‌های خود حذف کنند.

افزایش نرخ تورم باعث شده مردم برخی اقلام را جایگزین دیگر کالاها کنند. هر چند مصرف گوشت و برنج از اقلام ضروری است اما در برخی از ماه‌های سال برای تهیه کالاهای ضروری مجبورند از اقلام خوراکی بزنند.

بررسی‌ها نشان می‌دهد سرانه مصرف گوشت، برنج و لبنیات ایرانیان کاهش داشته است. در چند ماه اخیر قیمت گوشت آن قدر بالا رفته بود که طبق ادعای برخی مسئولان، مردم تخم مرغ را جایگزین گوشت مرغ کردند.

با شروع فصل مدارس حالا اما خبر می‌رسد مصرف مرغ کاهش پیدا کرده است. به طوری که قیمت هر کیلو مرغ نسبت به روزهای پایانی تابستان بین شش تا هفت هزار تومان ارزان شده است!

رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ با اشاره به وضعیت بازار به تجارت‌نیوز گفت: قیمت مرغ به کیلویی ۳۰ هزار تا ۳۲ هزار تومان رسیده است. معمولا در ماه‌های مهر و آبان به دلیل تحمیل شدن برخی هزینه‌ها، مردم خرید برخی کالاها را از سفره خود حذف می‌کنند.

محمد یوسفی توضیح داد: قدرت خرید مردم نسبت به سال‌های گذشته به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده و حتی در ماه‌ صفر که برخی مردم نذورات می‌دادند امسال از توزیع آن به نوعی صرف نظر کردند.

 

 

مرغداران می‌گویند دوباره روند توزیع نهاده دامی کاهش پیدا کرده است. دولت قول داده وضعیت خوراک مرغ را ساماندهی کند اما با آن که روند واردات افزایش داشته و چند محموله به تهران رسیده است اما کمبود خوراک دوباره در مرغداری‌ها دیده می‌شود.

بارگیری نهاده کند شد

بارگیری نهاده‌ها دوباره از بندر کند شد. به گفته رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ، کرایه حمل و نقل نهاده‌ها همچنان گران است. برخی از رانندگان با مرغداران برای افزایش قیمت کرایه به تفاهم نمی‌رسند و متاسفانه دولت هم زورش به راننده‌ها نمی‌رسد.

آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد در سال ۹۷، شرایط اقتصادی به گونه‌ای بوده که هفت دهک جامعه نتوانسته‌اند کالری مورد نیاز خود را تامین کنند. نرخ تورم سالانه در شهریور١۴٠٠، به ۴۵,٨ درصد رسیده است. اما تورم خوراکی‌ها از این هم بیشتر است. نرخ تورم نقطه‌ای گروه «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» به ۶١.۶ درصد رسیده است.

 

 

منبع: اقتصاد نیوز
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  < مردم دیگه نان خالی هم ندارنند

 • رحیم ارسالی در

  بانی و مسببین وضعیت موجود.

 • علی ارسالی در

  نخیر عزیز تدبیر اقای رییسی بزرگ مرغو ارزان کرد ن کاهش قدرت خرید،چون ماشالله هزار ماشالله اقای همتی صغیر هراران میلیارد پول بدون پشتوانه تزریق کرده ب لازار این مدت و مردم هم ندار نیستن منتها اقای رییسی بزرگ با تدبیرش مرغو ارزان کرد

 • ناشناس ارسالی در

  ۳۰هزارتومن کجاش ارزان شده

 • ناشناس ارسالی در

  با این اوضاع روح مراد بیگ وحسام بیگ ها زنده شد تا دوباره راهزنان ابدیت بشن دیگه یک شغل جدید میاد راهزنی وغارت وچپاول از نوع رابین هودیش این بد نیست خوبه اگر راه اندازی بشه خیلی به قشر فقیر وکم درامد کمک میشه وهمه دعا گویی راهزنان میشوند چون راهزنان فعلی فقط در اختیار یکسری اقا زاده ست

 • ناشناس ارسالی در

  الان ارزان شده یعنی🤔🤔🤔

 • ناشناس ارسالی در

  چرامردم بایدگوشت وبرنج ولبنیات ومرغ وتخم مرغ بخورن .مردم عادی بایدجون بکنند تا آقا ها وآقازاده هاشون توخارج صفاکنن

 • ناشناس ارسالی در

  والا ما مرغ 30هزار تومنی ندیدیم دیروز مرغ خریدم کیلویی 39800

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه