ارسال به دیگران پرینت

تنظیم سند | نقل و انتقال در دفاتر اسناد رسمی | دفاتر رسمی سراسر کشور

تنظیم سند قطعی انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی در کمتر از ۱۵ دقیقه انجام میشود

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به کوتاه شدن زمان تنظیم سند با حذف برگ گواهی تاییدیه نقل و انتقال در دفاتر اسناد رسمی گفت: با تغییرات صورت گرفته، تنظیم سند قطعی انتقال خودرو در دفاتر رسمی سراسر کشور تنها در ۱۵ دقیقه صورت می‌گیرد.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به کوتاه شدن زمان تنظیم سند با حذف برگ گواهی تاییدیه نقل و انتقال در دفاتر اسناد رسمی گفت: با تغییرات صورت گرفته، تنظیم سند قطعی انتقال خودرو در دفاتر رسمی سراسر کشور تنها در ۱۵ دقیقه صورت می‌گیرد.

مهدی اقبال با اشاره به بخشنامه روز ۳۱ شهریور معاونت امور اسناد سازمان ثبت مبنی بر عدم نیاز به برگ گواهی تاییدیه برای نقل و انتقال خودرو گفت: در اجرای ماده ۲۹ قانون رسیدگی به تخلفات راهنمایی و رانندگی و نیز تکلیف قانونی مردم در جهت امنیت و بهداشت حقوقی با تنظیم سند در دفاتر اسناد رسمی، کار تنظیم سند قطعی خودرو در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد.

وی افزود: در این خصوص تدابیر خوبی از سوی سازمان ثبت اندیشیده شده که در گام نخست تمام عملیات سند انتقال خودرو به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و تمام اسناد تنظیمی مردم در سیستم ثبت آنی و بانک‌های اطلاعاتی جامع سازمان ثبت اسناد ذخیره‌سازی می‌شود و در هر دوره‌ای از زمان که استعلامی از اصالت یک سند رسمی صورت گیرد قابلیت پاسخگویی حتی وکالت و یا انتقال قطعی آن سند وجود دارد.

 

دریافت اطلاعات اصالت سند خودرو روی سایت سازمان ثبت و سامانه «ثبت من»

معاون سازمان ثبت اسناد کشور اضافه کرد: همچنین در سامانه اصالت سند نیز ( هم در سایت سازمان ثبت اسناد و هم در سامانه « ثبت من » بر روی تلفن همراه ) مردم می‌توانند اطلاعات سند خودرو و سند وکالت خود را مشاهده نمایند.

اقبال با بیان اینکه ۸۴۰۰ دفتر اسناد رسمی در تمامی نقاط کشور و حتی نقاط محروم فعالیت دارد، تأکید کرد: سردفتران آماده خدمت‌رسانی به مردم هستند تا مردم با نهایت آرامش و امنیت و بهداشت حقوقی لازم در ظرف زمانی کمتر از ۱۵ دقیقه، سند قطعی انتقال خودرو خود را دریافت کرده و در هر مرحله از اصالت آن نیز مطمئن باشند.

 

دریافت گواهی تأییدیه نقل و انتقال خودرو از نیروی انتظامی زمان‌بر بود

وی افزود: در واقع با توجه به اینکه دریافت گواهی تأییدیه نقل و انتقال خودرو از نیروی انتظامی، وقت و زمان زیادی لازم داشت با حذف آن، تنظیم سند قطعی نقل و انتقال به کمترین زمان ممکن کاهش یافته است.

این مسئول ادامه داد: ضمن اینکه اگر دریافت گواهی تأییده از ناجا زمان‌بر می‌شد دفاتر اسناد رسمی تکلیف داشتند تا نسبت به اصالت این تأییدیه استعلام بگیرند که همه این موارد زمان‌بر بود و رفت و آمدهای زیادی نیاز داشت لذا بخشنامه جدیدی مبنی بر حذف این گواهی توسط معاونت امور اسناد سازمان در راستای تسهیل و تسهیل در روند تنظیم سند رسمی خودرو صادر شده است.

به گفته اقبال، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور سری اقدامات دیگری هم در راستای تسهیل و تسریع در تنظیم سند رسمی خودرو از جمله در مباحث هزینه‌ای و ریالی انجام داده که بزودی اعلام خواهد شد.

معاون امور اسناد سازمان ثبت اسناد کشور درباره مزایای تنظیم سند رسمی در دفاتر اسناد رسمی گفت: امنیت حقوقی و بهداشت حقوقی و جلوگیری از آسیب‌های موجود ناشی از عدم تنظیم سند رسمی خودرو و نیز کاهش بخشی از پرونده‌های محاکم قضایی از مهمترین ویژگی‌های این کار است.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • رضا افشار ارسالی در

  شما سر دفتردارا عجب آدمهای هستین

 • ناشناس ارسالی در

  زمانش کم شد ای کاش هزینه اش هم کم میشد

 • کرمرضامافی ارسالی در

  بانظردادستان کل کشور موافق هستم برگ سبز کافی است باتشکر از دادستان محترم

 • محمد رضا مسگریان ارسالی در

  خلاصه سردفتران با درآمد نجومی محال است بگذارند راهنمائی و رانندگی و دادستانی مانع درآمدشان شوند

 • ناشناس ارسالی در

  خد... کنه بااین دفاتر اسناد رسمیتون

 • حسن ارسالی در

  اگه دفترخانه هابه نفع مردم میخوادکارکنه التماس نمیکردبه پای مردم نمی افتادن پس نیازنیست که التماسم میکنید پس چرانیروی انتظامی التماس نمیکنه به تعویض پلاک بریم چون واجب ونیازه لی سندمحضری خودروفاقدارزشه به اندازه کاغذسفیدخالی هم ارزش نداره

 • ناشناس ارسالی در

  باسلام ازآقای دادستان خواهشم اینه که سندمحضری خودروراازسیستم کلاحذف کنندکه دفترخانه هااصلانتوانندوکالت خودروهم تنظیم کنند

 • مهیار ارسالی در

  بیچاره مردم کشورم که همش باید پول زوربدن

 • یاحق ارسالی در

  دیگه نیازی به تنظیم سند در دفاتر نیس همون سند سبز انتظامی به دستور دادستان سند خودرو میباشد / خداروشکر

 • شاعری ارسالی در

  شمارا بخدا یک قانونمندی تکلیف این سردفتران ودفترداران درمورد برگ سبز خودرو رابرای همیشه معلوم کنه)

 • حسین ارسالی در

  خوب ،خداروشکر زمانشم کم شد ،دستتون درد نکنه ۱۵ دیقه خوبه،،،،مردم ،دادستان و دیوان عالی میگه نره شما میگی بدوش .

 • براتی ارسالی در

  پول زیادی توش در میاد سر دفتران ول بکن نیستند.

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه