ارسال به دیگران پرینت

مامور

وای بر ما که مامور می‌گوید:"نگران نباش اگر مُرد، پولش را می‌دهیم"

خانه‌های خراب شده، ویلای آخر هفته قشر مرفه نبود. این آلونک خانه دوم و سوم فلان آقازاده یا بهمان سفارش شده توسط یک مسؤول نبود ...

 ماموران زن، مادری را محاصره کرد‌ه‌اند. مادر 7 فرزند تلاش می‌کند جلوی تخریب سرپناهی که برای یک زندگی ساده ساخته است بگیرد. اما خوب می‌دانید این زنان « مامور هستند و معذور» به خاطر همین با خشونت تمام با این مادر برخورد می‌کنند. حتی یکی از آنها به کسی که در حال فیلم‌برداری از این قصه پر درد است می‌گوید:«نگران نباش اگر مُرد، ما پولش را می‌دهیم».

به همین راحتی با پولش را می‌دهیم، مسئله انسانیت حل شد. انگار نه انگار او امید زندگی 7 فرزند است. چرا به اینجا رسیده‌ایم که به راحتی چنین جمله بی‌رحمانه‌ای آنهم از دهان یک زن که احتمالا خودش مادر است خارج می‌شود؟ خدا به داد ما برسد که هر روز اخلاق و انسانیت را قربانی می‌کنیم و بعد انتظار داریم، جامعه‌ای انسانی داشته باشیم.

بله، می‌دانیم این آلونک‌های ساخته شده غیرقانونی است. سند ندارند، قولنامه ندارند وآنها  رسما در زمینی زندگی می‌کنند که متعلق به آنها نیست اما گاهی می‌شود مجریان قانون چشم‌های خود را ببندند و اجازه بدهند ندارها به داشتن یک آلونک دلخوش کنند.

اگر نمی‌شود قانون را زیر پا گذاشت حداقل برای آنها سرپناهی فراهم کنند بعد سقف بالای سرشان را خراب کنند. این خانه‌های خراب شده،  ویلای آخر هفته قشر مرفه نبود. این آلونک خانه دوم و سوم فلان آقازاده یا بهمان سفارش شده توسط یک مسؤول نبود، این آلونک تمام دارایی‌های یک خانواده بود.

واقعا از بی‌قانون دفاع نمی‌کنم اما می‌خواهم بگویم ، قانون می‌تواند کمی هم مهربان باشد. قانون هم می‌تواند کمی دست و دلباز باشد البته نه برای آنکه هزار دارد و دنبال هزار و یک است بلکه با کسی که هیچ ندارد. آلونک هیچ است. تنها آدمی از شر سوز و سرما در امان نگه می‌دارد.

وقتی به این افراد می‌گویند زمین خوار، آدم فکر می‌کنند که آنها برای خودشان بهشت شداد ساخته‌اند و کیف دنیا را می‌برند. وقتی می‌گویند شهرداری با بیل‌های مکانیکی به جان خانه‌های غیر مجاز افتاده است، آدم فکر می‌کند، خانه‌هایی بزرگ با استخر، زمین بازی هزار امکانات دیگر تخریب شده است. اما وقتی خبر را می‌خوانی و عکس‌ها را می‌بینی، متوجه می‌شوی که از این خبرها نیست. آلونکی ویران شده است و زنی قربانی!

همیشه مامور و معذور نباشید ،کمی هم مسئول باشید. واقعا چگونه می‌شود در میان آن همه گریه و آه و ناله، دستور تخریب را اجرا کرد. قلب‌تان را کجا جا گذاشته‌اید؟

کاش می‌شد با آنهایی که آلونک خراب می‌کنند یا به بساط دستفروش‌ها می‌زنند، گفت‌‌وگو کرد و از آنها پرسید آن لحظه چه حسی دارید؟ از آنها پرسید وقتی به خانه می‌روید برای خانواده‌تان، تعریف می‌کنید که چه کرده‌اید؟ مثلا می‌گویید عزیزم، امروز آلونک یک زن و چند فرزند را خراب کردیم؟

به خدا این قشر از جامعه، زمین‌خوار، مال مردم خور و اینها نیست. ندارد و مجبور است به خاطر اینکه آسمان سقف خانه‌اش نشود، در بیابانی، کنار رودی برای خود سقفی دست و پا کند. جبر روزگار است دیگر.

یکی هم به این سوال پاسخ دهد سهم آن زن از این خاک، اگر آن آلونک نبود چقدر است؟ اگر آن زن حق آن سرپناه را هم ندارد چه حقی دارد؟

البته که مسئولان سیستان و بلوچستان به میدان آمدند و از این زن بی‌پناه دلجویی کردند و امیدوارم دیگر این آخر یادداشتی باشد که درباره خراب کردن خانه یک بی‌پناه می‌نویسم. البته که آرزو بر جوانان عیب نیست!

 

منبع: عصر ایران
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
 • ناشناس ارسالی در

  رفیقتون که میگفت مردم نگران نباشند بیمه پولشو میده.

 • ناشناس ارسالی در

  قانون جنگل

  • چشم الدین ارسالی در

   کجایی یا امیرالمومنین علی؟ اقایون فقط پز ولایت نداشتتو میدن و خون مردمو میمکن!

 • ایرانی ارسالی در

  من ۲ بار رای دادم به روحانی و اینبار رای ندادم اما ای کاش کمی شرف و ابرو داشتید و دوره اون روحانی لجن تر از خودتون هم مهربون میشدید و دلسوز ملت

 • سعید ارسالی در

  این ما باید رهبر کشور باشد رییس جمهور و مسیولین کشور باشند که دم از عدل علی ع و اسلام می زنند آنها باید باشند که قرن‌ها بالای منابر دم از کندن خلخال از پای زن یهودی دم می زدند این ما آنها هستند که باید غیرتشان بر بخورد که نمی خورد

  • ناشناس ارسالی در

   وهمینطور سلیبریتیهای حیف فحش که یکیش مثل سام درخشان گفت به ماچه که مردم نمیتونن گوشت ومرغ بخورن. گردن کلفتهایی که به همت دوستانشان ازمالیات معافند ولی رفتگروکارگر باید مالیات بپردازند. واقعا معنی عدل علی رو همه فهمیدن

 • وحیدیاوری ارسالی در

  مشکل از سیستم ,کارمند و مامور خوب هم تو سیستم بد نهایتا می شه بازرس ژاور.

 • داریوش ارسالی در

  از این پولهایی که. تیم پیروزی مفت مفت به بازیکن‌های خارجی میده با قراردادهایی که توسط یک مشت بیسواد لمپن نوشته میشه. درصدی به این مادرها کمک میشد. الان بی پناه نبودند که یک زن دریده بهش بگه نگران نباش مرد پولش را میدیم

 • ناشناس ارسالی در

  آدمی که س ر سفره پدرو مادر بزرگ شده باشد هیج موقع مامور نمیشه

 • ناشناس ارسالی در

  قانون شکنی توسط هر کسی جرم است چه ویلا آفا زاده چه آلونکی که در زمین عمومی و یا غیر قانونی ساخته شده باشد. قانون شکنی برای عده بجرم نداری رواج ندهید که کشور را نابود می کند.

  • ناشناس ارسالی در

   آقای قانون مدار! پس شمالطف کن به اربابت بگو اول باستی هیلز وخونه های اشرافی رو خراب کنه که قشر ضعیف ببینه قانون واسه همه اجرامیشه. شما سرمشق باش

 • مجتبی صادق پور ارسالی در

  ملت ایران دزد پرور است با ضعیف کش

 • ناشناس ارسالی در

  ای کاش در کشور اسلامی بوی از اسلام ورنگی از خدا بود به امید آن روزی که عدالت گستر جهانی ظهور نماید ان شاالله یا مهدی ادرکنی

 • حمید ارسالی در

  وای بر ستمگران و متعدیان به جان و مال و ناموس مردم و وای بر مجریانش و وای بر سکوت کنندگان و وای بر ....

 • ناشناس ارسالی در

  واقعا یه انسان میتونه اینجور آلونک این زن بیچاره رو خراب کنه

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه