ارسال به دیگران پرینت

طالبان | افغانستان | فرانسه | کشورهای اروپایی

وزیر خارجه فرانسه: طالبان دروغ می گوید

" آنها درباره تشکیل دولت همه شمول (فراگیر) و نماینده همه طیف ها سخن گفتند اما آنها دروغ می گویند".

وزیر خارجه فرانسه گفت که طالبان، دروغ می گوید و فرانسه با دولت طالبان، روابط رسمی برقرار نخواهد کرد.

 

به گزارش عصرایران به نقل از رویترز، "ژان ایو لودریان" ادامه داد: آنها (طالبان) گفتند به بخشی از خارجی ها و افغان ها اجازه می دهند آزادانه از کشور خارج شوند. آنها درباره تشکیل دولت همه شمول (فراگیر) و نماینده همه طیف ها سخن گفتند اما آنها دروغ می گویند.

لو دریان که با شبکه تلویزیون فرانس 5 گفتگو می کرد افزود: فرانسه به رسمیت شناختن دولت (طالبان) یا برقراری شکلی از اشکال رابطه با این دولت را رد می کند. خواهان عمل طالبان هستیم. آنها نیازمند کانال ارتباط اقتصادی و روابط بین الملل هستند. پس به آنها بستگی دارد.

وزیر خارجه فرانسه اضافه کرد: همچنان تعداد اندکی از شهروندان فرانسوی و چند صد نفر از شهروندان افغانستانی مرتبط با فرانسه در افغانستان هستند.

وزیر خارجه فرانسه این سخنان را در ساعات پایانی دیروز شنبه و قبل از سفر به دوحه قطر بیان کرد. وزیر خارجه فرانسه قرار است در سفر به دوحه قطر درباره وضعیت افغانستان، با مقامات قطری گفتگو کند.

انتقال شهروندان فرانسوی باقی مانده در افغانستان، همچنین خارج کردن شهروندان افغانستانی همکار فرانسه یا در معرض خطر نیز از دیگر موضوعات مورد بحث در این سفر است.

دولت فرانسه حدود 3 هزار نفر را از افغانستان خارج کرد. همچنین دولت فرانسه برای امکان خروج تعداد دیگری از افغانستان، با طالبان ارتباط برقرار کرد.

فرانسه یکی از کشورهایی بود که در قالب ناتو و به رهبری آمریکا، به افغانستان نیروی نظامی اعزام کرده بود و ارتش فرانسه 20 سال اخیر را در افغانستان حضور داشت. به دنبال برنامه امریکا برای خروج سریع از افغانستان، فرانسه و دیگر کشورهای اروپایی نیز این برنامه را اجرا کردند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه