ارسال به دیگران پرینت

معرفی نرم‌افزار مرورگر اینترنت HUAWEI Browser ؛ امن، سریع و هوشمند

مرورگرها یکی از پرکاربردترین نرم‌افزارها در هر گوشی هوشمند محسوب می‎شوند. استفاده از مرورگری که بتواند ضمن سازگاری بالا با دستگاه و ارائه سرعت بالا، امنیت و قابلیت‌های متعددی را در اختیار کاربر قرار دهد می‎‌تواند به بهبود تجربه وبگردی منجر شود. نرم افزار HUAWEI Browser یکی از دست مرورگرهاست که با داشتن انعطاف و قابلیت‌‎های فراوان می‎تواند بهترین گزینه برای وبگردی در گوشی هواوی شما باشد.

شاید بتوان گفت که این روزها در یک گوشی هوشمند، پس از نرم‎افزارهای مرتبط با شبکه‎های اجتماعی، مرورگرها مهمترین ابزارها هستند. اینکه بتوان در هر لحظه و با سرعت بالا وبسایت‎های مورد نظر را باز کرده و به راحتی با آنها تعامل نمود، از مهمترین ویژگی‎های یک مرورگر خوب و کاربردی است.

در همین زمینه شرکت هواوی مرورگر اختصاصی برای دستگاه‎های پلتفرم خود با نام HUAWEI Browser را پیشنهاد نموده که ابزاری بسیار مناسب و کارآمد است و می‎تواند همه انتظارات شما از یک مرورگر کامل و سریع را محقق سازد. این مرورگر با استفاده از یک موتور پردازش محتوای وب جدید، بستری را ایجاد کرده که بتوان با سرعت بسیار بالا به مرور اینترنت پرداخته و بتوان از قابلیت‌های متعدد آن استفاده نمود.

این مرورگر قابلیت‎های جذابی دارد که در ادامه به معرفی برخی از آنها می‎پردازیم.

سیستم تنظیم محتوای داخلی

گاهی اوقات شما برای مطالعه اخبار مهم، نیاز به مراجعه به وبسایت‎های خبری دارید ولی همیشه این نیاز مستلزم مراجعه به پایگاه‎های خبری نیست. مرورگر هواوی با تکیه بر هوش مصنوعی و نحوه استفاده شما از وبسایت‎های خبر که با تکیه بر علائق و مسائل مورد نظرتان استخراج شده، یک سیستم تنظیم و پیشنهاد محتوای اختصاصی را در اختیار کاربر قرار می‎دهد.

در این حالت با توجه به وبسایت‎ها و موضوعاتی که در اینترنت دنبال کرده‎اید، محتوایی که احتمال می‎رود بیشتر مورد پسند شما باشد در صفحه اصلی مرورگر، جهت مطالعه به شما پیشنهاد می‎شود. ویژگی دیگر این بخش آن است که قابلیت تنظیم داشته و ضمن احترام به حریم خصوصی و اطلاعات کاربر، موضوعات متناسب را پیشنهاد می‌دهد.

 

 

در محیطی امن وبگردی کنید

هواوی در مرورگر اختصاصی خود دو قابلیت کاربردی موسوم به Private Mode و Smart anti-tracking را قرار داده است. قابلیت اول به شما کمک می‎کند تا بدون برجا ماندن اثر مرور وب در گوشی، به وبگردی پرداخته و نگرانی بابت اطلاع یافتن فردی که پس از شما به گوشی دسترسی پیدا کرده، از تاریخچه مرور وب شما، وجود نداشته باشد.

اما قابلیت دوم بازه عملکردی وسیعی دارد و کوکی‎هایی که توسط وبسایت‎ها برای نظارت بر گردش شما در اینترنت و شناسایی مطالبات و علائق‎تان را مسدود می‎کند.

اعلان‌ها و عملکرد هوشمند

یکی از قابلیت‎های جالب توجه HUAWEI Browser شناسایی رفتار وبسایت‎ها در هنگام مرور آنهاست. برای مثال اگر شما از یک فروشگاه اینترنتی ویژه بازدید کنید، مرورگر هواوی با شناسایی نصب شدن نرم‎افزار اختصاصی آن فروشگاه روی گوشی شما، اعلانی را با محتوای پیشنهاد به باز کردن نرم‎افزار مربوطه، نشان می‎دهد.

Browser-003

همچنین در صورتی که یک وبسایت نوتیفیکیشنی را برای کاربر خود بفرستد، مرورگر متوجه شده و آن را با تعاملی ساده و کاربردی به کاربر نشان داده و کسب تکلیف می‎کند.

البته دامنه نوتیفیکیشن‎های مرورگر هواوی گسترده‎تر از این دو مورد است و به کاربر کمک می‎کند تا بتواند از همه اتفاقات داخلی دستگاه یا وبسایت‎های مورد بازدید باخبر شده و عکس‎العمل مناسب با آنها را ترتیب دهد.

مضاف بر این و همانطور که در بخش قبل عنوان شد، با تکیه بر هوش مصنوعی، تلاش می‎شود تا محتوای جستجوی شما در بستر وب، متناسب با علائق و مسائل مورد اعتماد باشد.

حالت نمایش را خودتان انتخاب کنید

مرورگر هواوی با داشتن یک رابط کاربری منعطف، می‎تواند با هر سلیقه و کاربردی به خوبی کنار آید. علت این عملکرد، توجه بالا به المان‎های موجود در محیط و رابط کاربری و همچنین قابلیت بالای شخصی سازی آنهاست.

Browser-004

همچنین این قابلیت نیز در مرورگر هواوی قرار داده شده تا بتوان بین حالت‎های Night Mode، Desktop Mode و حتی Block Images جابجا شد که البته عملکرد هر سه حالت را می‎توان به راحتی حدس زد.

Browser-005

در کنار ویژگی‌های فوق، قابلیت تنظیم فونت محتوا، ترجمه متن موجود در صفحه بین 49 زبان مختلف و حتی تنظیم نحوه نمایش منوهای تنظیمات نیز در مرورگر هواوی ارائه شده که هر کاربر متناسب با نیاز خود می‎تواند آنها را تنظیم نماید.

در این بخش امکان تنظیم Layout صفحه اصلی، میانبرها و حالت مرور وب به صورت مخفی یا عادی نیز وجود دارد.

Browser-006

جابجایی سریع بین منوها با کشیدن و رها کردن انگشتان

کشیدن و رها کردن انگشتان حین انجام کار با گوشی که به اصطلاح به آن ژست‎های حرکتی یا Gestures گفته می‎شود، مانند رابط‎های کاربری EMUI و HarmonyOS، بسیار منعطف است. در محیط کاربری این مرورگر می‎توان با کشیدن انگشت به چپ و راست، به صفحه قبلی و بعدی حین مرور وب رفت که این عمل، سرعت کار با مرورگر را به صورت قابل توجهی کاهش می‎دهد.

عملکرد در برابر دیگر مرورگرها

بنابر بررسی که وبسایت XDA Developers انجام داده، مرورگر هواوی با وجود حجم بسیار کمتر در مقایسه با بسیاری از مرورگرها از جمله گوگل کروم، می‌تواند سرعتی در حد آنها داشته و همزمان، حجم بسیار کمتری از حافظه رم را اشغال کند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه