خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

شناسایی ۱۵ مرکز غیر مجاز رمز ارز

سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به آمار کشفیات مراکز استخراج رمز ارز‌ها گفت: امروز تعداد ۱۵ مرکز جدید استخراج غیر مجاز رمز ارز شناسایی شد.

مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق کشور با اشاره به آمار کشفیات مراکز استخراج رمز ارز‌ها گفت: امروز تعداد ۱۵ مرکز جدید استخراج غیر مجاز رمز ارز به ظرفیت ۳۱۴ کیلووات شناسایی شده اند.

او ادامه داد: این تعداد دستگاه کشف شده متوسط معادل برق با مصرف روزانه ۸۵۸ واحد مسکونی بوده است.

سخنگوی صنعت برق کشور تصریح کرد: در حال حاضر تعداد کل مراکز کشف شده پنج هزار ۳۸۰ مگاوات با ظرفیت کل ۶۱۲ هزار و ۴۵۹ کیلووات و با  تعداد ۲۱۶ هزار و ۷۵۸ دستگاه شناسایی شده است.

رجبی مشهدی بیان کرد: از اواخر سال گذشته تا کنون بیش از ۵ هزار مرکز غیر مجاز استخراج رمز ارز با ۲۱۳ هزار دستگاه کشف شده که این مراکز ۶۰۶ مگاوات برق معادل یک نیروگاه ۸۰۰ مگاواتی برق مصرف کرده اند که با انجام این کشفیات، برق مصرفی آن‌ها به شبکه تزریق شده است.

او ادامه داد: با کشف این دستگاه ها، برق محل کشفیات قطع می‌شود و تا به نتیجه رسیدن پرونده در مراکز قضایی، متصل نخواهد شد.

سخنگوی صنعت برق افزود: با توجه به شرایط فعلی که مصرف برق کشور افزایش یافته، افرادی که به استفاده غیر قانونی این دستگاه‌ها مبادرت دارند، شرایط سختی را برای تامین برق سایر مشترکان ایجاد می‌کنند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه