خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

پل تاریخی | خطر ریزش | خطر فاجعه انسانی

ریزش پل تاریخی خاتون در کرج + عکس

عدم ایجاد اعلان‌های خطر ریزش در محل رفت و آمد مردم از سویی و حضور معتادان متجاهر در زیر پل خاتون و داخل ساختار آن به عنوان خوابگاه و این مسئله خطر فاجعه انسانی را در صورت تشدید ریزش مجدد پل را در پی خواهد داشت.

پل تاریخی شاه عباسی از سازه‌های دوران صفویه است که در شهر کرج قرار گرفته است، علی رغم  هشدارهای داده شده  نسبت به امکان ریزش پل خاتون و با توجه به عدم رسیدگی مسئولبن و بازسازی نشدن به موقع آن بخش دیگری از این پل ریزش کرده است.

متاسفانه در پی اختلاف مالی میراث فرهنگی با پیمانکار طرف قرارداد جهت بازسازی پل و نهایتا برکناری پیمانکار اولیه و واگذاری طرح به پیمانکار دیگر و از سوی عدم اجرای تعهدات مالی شهرداری کرج و فرمانداری در تامین اعتبار‌های لازم در تسریع بازسازی پل خاتون متاسفانه در شروع کار پیمانکار جدید در حین جابجای شمع‌ها سقف طاق اصلی پل به صورت کامل فرو ریخته و این موضوع در گزارش به طور کامل مشهود است.

در کنار این امر عدم ایجاد اعلان‌های خطر ریزش در محل رفت و آمد مردم از سویی و حضور معتادان متجاهر در زیر پل و داخل ساختار آن به عنوان خوابگاه و این مسئله خطر فاجعه انسانی را در صورت تشدید ریزش مجدد پل را در پی خواهد داشت.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه