ارسال به دیگران پرینت

زالی: بیش از ۴ میلیون دز واکسن کرونا در تهران تزریق شد

فرمانده ستاد عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان شهر تهران گفت: تا دیروز بعدازظهر (دوشنبه) میزان واکسیناسیون در تهران از چهار میلیون دز عبور کرده است.

 دکتر علیرضا زالی روز سه شنبه در حاشیه راه اندازی مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در فرهنگسرای خاوران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از این تعداد حدود یک میلیون و ۷۵ هزار نفر دز دوم واکسن را هم دریافت کرده اند.

وی بیان داشت: دیروز هفتمین روزی بود که تعداد واکسیناسیون روزانه در تهران بالای ۱۰۰ هزار دز بوده است.

زالی ادامه داد: تا انتهای این هفته تمام گروه های مشاغل مندرج در گروه سوم از جمله فرهنگیان هم واکسن دریافت می کنند و تاکنون ۸۰ درصد این کار انجام شده است.

وی اظهار داشت: با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، حداقل ۶ هزار دز واکسن روزانه به ظرفیت تزریق واکسن کرونا در تهران اضافه خواهد شد.

زالی از افزایش تعداد مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در تهران خبر داد و گفت: در روزهای آینده شاهد افتتاح مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا در تهران خواهیم بود که این کار بر اساس نقشه یابی از لحاظ جمعیت و سایر شاخص ها، انجام خواهد شد.

وی بیان داشت: با راه اندازی مراکز واکسیناسیون، هم شاهد افزایش ظرفیت تزریق و هم سرعت بخشیدن واکسینه کردن مردم، خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، آغاز واکسیناسیون عمومی در تهران با واکسینه کردن افراد بالای ۸۰ سال از هفتم اردیبهشت ماه سال جاری آغاز شد و به تدریج به گروه های پایین تر سنی رسید.

اکنون ثبت نام افراد دارای ۵۵ سال به بالا برای دریافت واکسن آغاز شده است.  

ظرفیت تولید ۱۵ میلیون ماسک در ماه را داریم 

حجت‌الاسلام میثم امرودی، رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز در جمع خبرنگاران گفت: در حال حاضر ظرفیت تولید ۱۵ میلیون ماسک در ماه را داریم.

وی ادامه داد: انجام این کار متناسب با نیازی است که وزارت بهداشت اعلام می کند و بر اساس آن اقدام به تولید ماسک خواهیم کرد.

امرودی افزود: در هفته گذشته اولین مرکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا سازمان فرهنگی و هنری شهرداری تهران در فرهنگسرای اشراق با ظرفیت چهار هزار دز افتتاح شد.

وی اظهار داشت: دو فرهنگسرای ملل و شهید سردار سلیمانی در حال واکسیناسیون مردم هستند. این مراکز ظرفیت تزریق ۳ هزار دز را دارند.

 

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه