ارسال به دیگران پرینت

بحران آب در شهر اورلاندو آمریکا در پی موج جدید بحران کرونا

آب شهری اورلاندو با اکسیژن مایع تصفیه می شود که به دلیل موج بستری بیماران کرونایی در بیمارستان ها، مصرف اکسیژن مایع افزایش چند برابری یافته است.

شهردار شهر "اورلاندو" در ایالت "فلوریدا" آمریکا از مردم این شهر خواسته تا با صرفه جویی در مصرف آب جان بیماران بستری در بیمارستان ها را نجات دهند.

به گزارش عصرایران به نقل از سی ان ان، در پی وخامت وضعیت شیوع سویه دلتا ویروس کرونا در شهر اورلاندو آمریکا، شهردار این شهر از مردم خواسته تا اطلاع ثانوی از آبیاری چمن ها و شستشوی اتومبیل و مصارف غیرضروری آب خودداری کنند تا مشکل کمبود اکسیژن مایع بیمارستان ها رفع شود.

"بادی دایِر" شهردار اورلاندو دیروز (جمعه) در یک نشست خبری گفت:" اولویت شماره یک اکنون تامین اکسیژن مایع برای صدها بیمار کرونایی بستری در بیمارستان هاست.

او افزود: وسایلی که معمولا برای تصفیه آب استفاده می شود، هم اینک به دلیل موج جدید همه گیری کرونا برای استفاده بیماران به بیمارستان ها منتقل می شود.

گفتنی است آب شهر اورلاندو که پیشتر به دلیل رنگ کدر و بویی شبیه به تخم مرغ گندیده، کیفیت خوبی نداشت از سال های دهه 1990  با اکسیژن مایع تصفیه می شود تا به سطحی قابل قبول و استاندارد برسد، و اکنون به دلیل وخامت وضعیت بستری بیماران کرونایی بیمارستان های این شهر به اکسیژن مایع نیاز مبرمی دارند.

مسئولان آب شهری اورلاندو گفته اند مصرف هفتگی اکسیژن مایع آنها برای تصفیه آب شهر 10 کامیون است که اخیرا به دلیل مصارف بیمارستانی این تعداد به 5 تا 7 کامیون در هفته کاهش یافته است.

"لیندا فرون" از مدیران شرکت آب و فاضلاب شهر اورلاندو گفته است در این شهر به طور متوسط حدود 40 درصد از آب آشامیدنی تصفیه شده برای آبیاری محوطه و چمنکاری ها استفاده می شود، بنابراین اگر شهروندان آبیاری چمن ها، شستشوی ماشین یا استفاده از پمپ های فشار آب را متوقف کنند، فشار بر منابع آب تا حد زیادی کاهش می یابد.

شرکت آب و فاضلاب به شهروندان توصیه کرده دستکم تا مدت 2 هفته آتی در مصرف آب صرفه جویی کنند تا موج جدید همه گیری کرونا فروکش کرده و نیازهای بیمارستانی کاهش یابد.

مقامات بهداشتی اورلاندو گفته اند در این شهر 1620 نفر به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شده اند که این میزان بی سابقه 2 برابر پیک ابتلا در زمستان سال گذشته است.

دکتر "وینسنت هسو"  مدیر اجرایی پیشگیری از بیماری و اپیدمیولوژیست درباره موج همه گیری اخیر سویه دلتا  گفته است: "متأسفانه این بحرانی با ابعاد بی سابقه است."

در موج همه گیری جدید سویه دلتا ویروس کرونا در آمریکا شمار بیماران کرونایی در یک ماه گذشته دستکم 4 برابر افزایش یافته است. این کشور هم اینک بالاترین آمار روزانه ابتلا به کرونا در جهان را دارد.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه