خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

تسلط طالبان بر افغانستان محبوبیت بایدن را به پایین‌ترین سطح رساند

نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد محبوبیت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا پس از سقوط دولت افغانستان به پایین ترین سطح خود در ۷ ماه اخیر رسیده است.

ایپسوس نشان می‌دهد پس از تسلط طالبان بر افغانستان، محبوبیت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با 7 درصد کاهش روبرو شده و به پایین ترین سطح خود در 7 ماه اخیر رسیده است.

نظرسنجی مذکور حاکی است حدود 46 درصد بزرگسالان آمریکایی از عملکرد بایدن ابراز رضایت کرده‌اند که این پایین ترین رقم از آغاز دوره ریاست جمهوری وی در ژانویه به شمار می رود.

افت شدید محبوبیت بایدن در حالی است که طالبان وارد شهر کابل پایتخت افغانستان شده است. این مساله به حضور نظامی دو دهه اخیر آمریکا در افغانستان پایان داده است، حضوری که هزینه یک تریلیون دلاری به مالیات دهندگان آمریکایی تحمیل کرد و جان هزاران نفر را گرفت.

با این حال اکثر رای دهندگان جمهوریخواه و دموکرات بر این باورند که هرج و مرج و تنش های سیاسی و نظامی در افغانستان به حدی بوده است که ایالات متحده باید خاک این کشور را ترک می کرد.

رضایت مردم آمریکا از عملکرد بایدن در قبال افغانستان حتی از جورج دبلیو بوش رئیس جمهور اسبق آمریکا که دستور اشغال نظامی افغانستان را صادر کرد، کمتر بوده است.

حدود 47 درصد آمریکایی ها از عملکرد جورج بوش در افغانستان رضایت داشته‌اند.

منبع: تسنیم
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه