خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

تزریق دز دوم واکسن کرونا در همه افراد امکان پذیر نیست

افرادی که در این فاصله به دلیل برخی بیماری‌ها مجبور به استفاده از دارو‌های سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن با دز بالا هستند، نمی‌توانند دز دوم واکسن کرونا را تزریق کنند.

یک متخصص بیماری‌های عفونی گفت: برخی افراد به دلیل شرایط خاصی که دارند امکان تزریق دز دوم واکسن کرونا برای آن‌ها وجود ندارد.

دکتر علیرضا جانبخش :با بیان اینکه تزریق دز دوم واکسن کرونا در همه افراد امکان پذیر نیست، گفت: از جمله این افراد کسانی هستند که در فاصله تزریق دز اول و دوم دچار بیماری‌های خونریزی دهنده و سرطان‌های بدخیم شده اند.

وی افزود: همچنین افرادی که در این فاصله به دلیل برخی بیماری‌ها مجبور به استفاده از دارو‌های سرکوب کننده سیستم ایمنی بدن با دز بالا هستند، نمی‌توانند دز دوم واکسن کرونا را تزریق کنند.

جانبخش تصریح کرد: علاوه بر این‌ها افرادی که با تزریق دز اول واکسن دچار حساسیت‌های شدید مانند شوک آنافیلاکسی شده اند هم امکان تزریق واکسن برای آن‌ها وجود ندارد.

وی با اشاره به وجود چهار تیپ حساسیت گفت: بروز حساسیت‌هایی مانند کهیر و قرمزی چندان مهم نیست و تنها با بروز حساسیت‌های تیپ یک مانند شوک آنافیلاکسی تزریق دز دوم واکسن کرونا ممنوع است.

این متخصص بیماری‌های عفونی خاطرنشان کرد: افرادی هم که در فاصله تزریق دز اول و دوم به کرونا مبتلا شده اند نمی‌توانند تا گذشت حداقل ۱۵ روز پس از بهبودی دز دوم را تزریق کنند.

وی با تاکید بر لزوم مشورت با پزشک قبل از تزریق دز دوم واکسن کرونا، گفت: توصیه می‌شود افراد قبل از تزریق دز دوم واکسن، در صورت بروز کوچکترین حساسیت بعد از تزریق دز اول و یا ابتلا به کرونا و بیماری خاصی در فاصله بین دو تزریق، حتما پزشک را در جریان گذاشته و با مشورت پزشک اقدام به تزریق دز دوم واکسن کرونا کنند.

 

منبع: فرارو
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه