ارسال به دیگران پرینت

سخنگوی طالبان: دولت قبلی چنان بی کفایت بود که ما مجبور بودیم برای امنیت کاری کنیم

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان امروز (سه شنبه) در کنفرانس خبری در کابل گفت: بحث‌های جدی در جریان است برای ساختن یک حکومت فراگیر و همه شمول که به زودی شاهد برپایی اش خواهیم بود. برخی از افراد استفاده جو اقدام به استفاده جویی کردند و جلو شان گرفته می‌شود.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان امروز (سه شنبه) در کنفرانس خبری در کابل گفت: شما همه شاهد هستید که افغانستان بعد از چهل سال کشور دوباره آزاد شده است.

وی افزود: طالبان پس از آن که افغانستان آزاد شد از هیچ کس انتقام نخواهد گرفت. حالا جنگ به پایان رسیده است و تمامی کسانی که در مقابل طالبان بودند عفو شدند. طالبان با هیچ کس دشمنی ندارد و دشمنی به پایان رسیده است.

مجاهد تاکید کرد: بحث‌های جدی در جریان است برای ساختن یک حکومت فراگیر و همه شمول که به زودی شاهد برپایی اش خواهیم بود. برخی از افراد استفاده جو اقدام به استفاده جویی کردند و جلو شان گرفته می‌شود.

سخنگوی طالبان گفت: تامین امنیت سفارت‌خانه ها برای ما مهم است و امنیت تمامی نهادهای خارجی و داخلی تامین می شود.

زنان به فعالیت خود ادامه خواهند داد

وی در مورد حقوق زنان نیز گفت: حقوق زنان یک بحث جدی است. ما اطمینان می‌دهیم که حقوق زنان در قالب اسلام در نظر گرفته می‌شود و آنها می‌توانند مطابق قوانین اسلامی به فعالیت خود ادامه بدهند.

وی گفت: زنان می ‌توانند همانند مردها کار کنند و در جامعه باشند. 

مجاهد در ادامه تاکید کرد: اقتصاد یک بحث اساسی و مهم است. از تمامی سرمایه‌گذاران دعوت می کنم که در کشور سرمایه گذاری کنند. کشورهای جهان هم در افغانستان سرمایه گذاری کنند.

وی درباره فعالیت رسانه نیز گفت: رسانه‌ها باید فعالیت های خود را داشته باشند. آزادی خود را داشته باشند. اما سه موضوع را در نظر بگیرند. اول اسلام برای ما ارزش دارد و خلاف اسلام نشرات قابل قبول نیست. دوم بی‌طرفی خود را حفظ کنند. سوم ارزش های ملی کشور باید در نظر گرفته شود و تعصبات قومی دامن زده نشد.

مجاهد گفت: ما نمی خواهیم کابل دستخوش هرج و مرج شود. نقشه ما این بود که در دروازه های کابل توقف کنیم تا روند انتقال قدرت بتواند با آرامش صورت بگیرد.

او گفت: اما متاسفانه دولت قبلی چنان بی کفایت بود که نیروهای امنیتی آن نمی توانستند برای حفظ امنیت کاری بکنند. ما مجبوربودیم کاری بکنیم.

او گفت: ما ناچار بودیم برای حفظ امنیت ساکنان وارد کابل شویم.

وی افزود که ما نمی‌خواستیم در کابل هرج‌و مرج ایجاد شود، به همین دلیل تصمیم نداشتیم وارد کابل شویم. متاسفانه دولت پیشین به تعهد خود پابند نماند، پیش از وقت فرار کردند.

این خبر تکمیل می‌شود...

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه