خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

هشدار سیلاب در مازندران

هواشناسی مازندران نسبت به جاری شدن روان‌آب و سیلاب محلی و نقطه‌ای در مناطق مختلف این استان هشدار داد.

اداره کل هواشناسی مازندران روز شنبه با اعلام هشدار سطح زرد، پیش‌بینی کرد که با عبور موج کم دامنه از تراز میانی جو و شکل گیری جریانات مرطوب شمالی، هوای استان از بعد از ظهر فردا یکشنبه تا چهارشنبه هفته جاری بویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب با رگبار باران گاهی با وقوع رعد و برق ، وزش باد و احتمال تگرگ همراه خواهد شد.

هواشناسی مازندران پیش‌بینی کرد که این سامانه جدید ارتفاعات و دامنه‌های استان را تحت تاثیر قرار خواهد داد که جاری شدن روان‌آب، احتمال وقوع سیلاب محلی و نقطه‌‎ای، افزایش حجم آب رودخانه ها، رانش زمین و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی در این مدت دور از انتظار نیست.

در این اطلاعیه ضمن توصیه به مردم و مسافران برای خودداری از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها، مسیل‌ها و صعود به کوهستان، از دامداران نیز خواسته شد از چرای دام در مناطق مرتفع به علت احتمال برخورد صاعقه در مناطق مرتفع خودداری کنند.

هواشناسی مازندران، شرایط جوی استان در روز جاری را صاف تا نیمه ابری همراه با تداوم هوای گرم و شرجی پیش بینی و اعلام کرد که در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب شهروندان شاهد رشد ابر، وزش باد و در ارتفاعات و غرب استان رگبار باران و رعد و برق پراکنده خواهند بود. بیشینه دمای هوای استان هم امروز در مناطق غربی بین ۳۰ تا ۳۳ و در مناطق مرکزی و شرقی نیز بین ۳۳ تا ۳۷ درجه سانتی گراد بالای صفر پیش‌بینی شده است.

همچنین هوای استان از روز یکشنبه تا چهار‌شنبه هفته جاری صاف تا نیمه ابری پیش بینی شده است. در این مدت از شدت گرمای هوای استان هم کاسته می شود شهروندان از بعد از ظهر و اوایل شب شاهد افزایش ابر در آسمان و وقوع رگبار باران و رعد و برق پراکنده و وزش باد   در ارتفاعات خواهند بود. بیشینه دمای هوا نیز در این مدت در مناطق غربی به ۲۷ تا ۳۱ و در مناطق مرکزی و شرقی نیز به ۳۱ تا ۳۴ درجه سانتی گراد بالای صفر می‌رسد.

شرایط جوی مازندران در روزهای پنجشنبه و جمعه نیز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی و تدریجی دما پیش‌بینی شده است.

 

منبع: خبر آنلاین
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه