خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

حضور وزیران پیشنهادی در فراکسیون راهبردی و نیروهای انقلاب مجلس

جلسه فراکسیون راهبردی مجلس عصر جمعه با حضور هشت تن از وزیران پیشنهادی دولت سیزدهم برگزار شد.

حجت الاسلام سید محمد رضا میرتاج الدینی گفت: نشست فراکسیون راهبردی مجلس، عصر دیروز(جمعه) در دو نوبت تشکیل شد و با توجه به معرفی وزیران پیشنهادی کابینه سیزدهم از سوی رییس جمهوری به مجلس در  جلسه علنی امروز (شنبه) فهرست اسامی اعلام وصول می‌شود.

نایب رییس فراکسیون نیروهای انقلاب تاکید کرد: پس از اعلام وصول به مدت یک هفته کمیسیون های تخصصی مجلس به بررسی برنامه های وزیران پیشنهادی  می‌پردازند.

حجت الاسلام میرتاج الدینی یادآور شد: وزیران پیشنهادی به موازات حضور در کمیسیون ها در فراکسیون راهبردی و نیروهای انقلاب مجلس نیز حاضر و به دفاع از برنامه های خود می پردازند. پس از اتمام بررسی‌ها در صحن و جلسه علنی رای اعتماد به کابینه طبق جدول بندی ‌و برنامه ریزی‌ های قانونی صورت خواهد گرفت.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو از حضور جواد اوجی، علی اکبر محرابیان، بهرام عین اللهی، عیسی زارع پور و سیدحمید سجادی به ترتیب وزیران پیشنهادی نفت، نیرو، بهداشت، ارتباطات و ورزش و جوانان در نوبت اول جلسه فراکسیون  راهبردی مجلس و رستم قاسمی، حجت الله عبدالملکی و امین حسین رحیمی  وزیران پیشنهادی  مسکن و شهرسازی، تعاون و کار و رفاه و تامین اجتماعی و دادگستری در نوبت دوم نشست این فراکسیون به تشریح برنامه های خود پرداختند.

آیت الله سید ابراهیم رییسی کمتر از یک هفته بعد از  برگزاری مراسم تحلیف بیستم مرداد فهرست اسامی وزیران پیشنهادی را در نامه رسمی به محمد باقر قالیباف تقدیم کرد.

به گفته سید نظام الدین موسوی سخنگوی هیات رییسه این فهرست روز شنبه به طور رسمی اعلام وصول خواهد شد و بعد از آن بررسی برنامه وزیران پیشنهادی در کمیسیونهای تخصصی آغاز خواهد شد.

به گفته موسوی بعد از ایام تاسوعا و عاشورا جلسه رای اعتماد به وزیران پیشنهادی برگزار می شود.

 

منبع: ایرنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه