ارسال به دیگران پرینت

امام جمعه تبریز:

سفیر جدید انگلیس باید به شدت تنبیه شود

امام جمعه تبریز گفت: سفیر جدید انگلیس که سابقه امنیتی دارد، در آغاز مأموریتش باید به شدت تنبیه شود تا مراقب رفتارش باشد.

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در برنامه پیام جمعه اظهار داشت: اولین اولویت دولت مردمى؛ باید رفع مشکلات اقتصادى از طرق تقویت تولید داخلى‌، وارد کردن مردم در میدان اقتصاد، ایجاد اشتغال براى جوانان‌ ، حفظ و تقویت ارزش پول ملّى‌ و حل مشکل گرانى‌ باشد.

وی افزود: سفیر جدید انگلیس که سابقه امنیتی دارد، در آغاز مأموریتش باید به شدت تنبیه شود تا مراقب رفتارش باشد.

آل هاشم گفت: رفتار سفیر روسیه دور از انتظار بود و انتشار یک متن دو پهلو، این رفتار بی ادبانه را جبران نمی کند. وی باید با صراحت از ملت ایران عذرخواهی کند.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: جنگ نرم «احساسات را درگیر مى‌کند.» مخاطبان در شرایطى که احساساتى شوند، هم شایعات و فیک‌نیوزها را راحت‌تر مى‌پذیرند و هم امکان رفتارهاى تکانشى بیشترى را دارند.

وی گفت:  پدران و مادرانی که حساسیت و همت لازم  نسبت به شناخت و تامین حقوق اساسی فرزندان خود ؛ در مقطع سرنوشت ساز دوران کودکی را نداشته باشند؛ در دنیا و آخرت در برابر فرزندان خود شرمنده خواهند بود و باید خود را برای پاسخ گویی در محضر حق تعالی ؛ نسبت به خیانت در سرنوشت فرزندان خود ؛ آماده کنند.

آل هاشم اضافه کرد: محرم ؛ بهترین فرصت برای بازخوانی و بازنگری در سبک زندگی فردی و خانوادگی و اجتماعی انسان است.

وی تصریح کرد: فرهنگ عاشورا بهترین ظرفیت برای تنظیم سبک زندگی انسان های حقیقت جو و حقیقت طلب می باشد.

امام جمعه تبریز گفت: امر به معروف و نهی از منکر ؛ شاه کلید بررسی قیام عاشورا و شاه بیت زندگی فردی و اجتماعی سیدالشهداء علیه السلام است.

مردم تبعات امضای برخی از معاهدات مخفیانه دولت گذشته تحمل کنند؟/ نمایندگان مجلس آیا این حجم از خاموشی در تبریز عادلانه است؟

امام جمعه تبریز با بیان اینکه چرا باید کمبود تولید برق داشته باشیم ، گفت: چرا در 10 سال اخیر فکری برای جبران کمبود نشده است ؟ یا مردم باید تبعات امضای برخی از معاهدات مخفیانه را باید تحمل کنند؟

حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم اظهار داشت: علت کمبود برق هر چه که باشد نباید مردم دچار زحمت و اذیت بشوند حقیقتا مردم ایران اسلامی و مردم تبریز مردمان فداکار، صبور و نجیبی هستند و سزاوار این بی مهری و کم لطفی شرکت توزیع برق کشور نیستند. 

وی افزود: چرا باید کمبود تولید برق داشته باشیم ؟ چرا در 10 سال اخیر فکری برای جبران کمبود نشده است ؟ یا مردم باید تبعات امضای برخی از معاهدات مخفیانه را باید تحمل کنند؟

آل هاشم خاطرنشان کرد: نمایندگان محترم مردم شریف استان میزان خاموشی های تبریز را که 300 مگا وات یعنی حدود 30 درصد برق مورد نیاز است را با سایر کلانشهرها مقایسه و در این مورد از مسئولان امر سوال و پیگیری کنند و ببینند آیا این حجم از خاموشی در تبریز عادلانه است ؟

وی افزود: بنده از تلاش های شبانه روزی کارکنان شرکت برق استان چه در تولید و چه در توزیع تشکر می کنم شرکت توزیع برق کشور باید سریعا مشکلات بوجود آمده را مرتفع کند.

امام جمعه تبریز خاطرنشان کرد: ادارات و نهادهایی که بعد از ظهر تعطیل هستند چراغ های نورپردازی و نورافکن های خودشان را خاموش کنند

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه