ارسال به دیگران پرینت

برای برخی افراد، مصرف هندوانه مجاز نیست

پزشکان توصیه می‌کنند که هندوانه قبل از ناهار باید مصرف شود، بهتر است هر فرد ۲۰۰-۳۰۰ گرم هندوانه در روز بخورد.

 یک پزشک در بیمارستان بالینی شهر وینوگرادوف، دکتر علوم پزشکی اولگا شاراپووا گفت که میزان دوز خوردن هندوانه روزانه را باید رعایت کنید و لیستی از بیمار ها وجود دارد که نباید هندوانه را بخورند.

هندوانه حاوی بسیاری از مواد مفید است: ویتامین های گروه های A و C  B6، عناصر غذایی گیاه، منیزیم، کلسیم، سدیم و فسفر در هندوانه زیاد است. عنصر مغذی فسفر به دوباره پر کردن مایعات بدن و تنظیم دمای بدن کمک می کند.

 

این متخصص همچنین اشاره کرد که هندوانه نه تنها تشنگی را برطرف می کند، بلکه گرسنگی را نیز به خوبی رفع می کند. علاوه بر این، هندوانه تأثیر مثبتی بر روی سیستم قلبی عروقی و فشار خون دارد، سموم را از بدن دفع می کند.

 

با وجود بسیاری از خواص مفید، برای برخی بیماری ها، هندوانه مجاز نیست، در این بیمارها، هندوانه را باید به مقدار بسیار محدود باید خورد.

 

شاراپووا گفت: "ما پزشکان، به افراد مبتلا به اسهال، التهاب مثانه، تصلب شرایین، آدنوم پروستات توصیه می کنیم که هندوانه را به مقدار محدود بخورند. در صورت آسیب شناسی قلبی عروق ، خوردن زیاد هندوانه توصیه نمی شود."

 

وی تأکید کرد که بهتر است هندوانه قبل از ناهار، 200-300 گرم در روز مصرف شود. در عین حال خوردن هندوانه در کنار سایر محصولات توصیه نمی شود، بهتر است هندوانه را با محصولات دیگر خیلی شیرین نخورید. از سوی دیگر هندوانه بی کیفیت می تواند منجر به مسمومیت شود.

 

منبع: دنیای اقتصاد
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه