خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

مسیح مهاجری: سفیر روس باید اخراج شود

مسیح مهاجری مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: اینکه وزارت امورخارجه کشورمان سفیرروسیه را احضار کرده و او نیز به خاطرعکس موهنی که از خود و سفیر انگلیس درجایگاه ویژه سران کشور‌های روسیه، انگلیس و آمریکا در سفارت روسیه در تهران در دوران اشغال ایران توسط متفقین منتشرکرده عذرخواهی نموده، لازم بود، اما کافی نیست. اکنون در برابر اقدام توهین آمیزی که سفیر روسیه انجام داده اگر برخورد قاطعی با او صورت نگیرد، طمع ورزی‌های روسیه بیشتر خواهددشد و چنین چیزی برای ملت ایران قابل تحمل نیست.

مسیح مهاجری نوشت: اینکه وزارت امورخارجه کشورمان سفیرروسیه را احضار کرده و او نیز به خاطرعکس موهنی که از خود و سفیر انگلیس درجایگاه ویژه سران کشورهای روسیه،انگلیس و آمریکا در سفارت روسیه در تهران در دوران اشغال ایران توسط متفقین منتشرکرده عذرخواهی نموده، لازم بود اما کافی نیست.

حجت الاسلام و المسلمین مسیح مهاجری مدیرمسئول روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:

اینکه وزارت امورخارجه کشورمان سفیرروسیه را احضار کرده و او نیز به خاطرعکس موهنی که از خود و سفیر انگلیس درجایگاه ویژه سران کشورهای روسیه،انگلیس و آمریکا در سفارت روسیه در تهران در دوران اشغال ایران توسط متفقین منتشرکرده عذرخواهی نموده، لازم بود اما کافی نیست.

سفیر روسیه گفته هدفش از این کار یاد آوردن اتحاد متفقین در مقابل نازی ها بوده است.این سخن،علاوه براینکه خلاف است، توجیه ناشیانه ای هم هست. او اگر چنین قصدی داشت،می توانست آن را در یک جمله زیرنویس عکس کند. نشان دادن جای خالی امریکا در این عکس،مفاهیم منفی زیادی دارد.

این اقدام سفیر روسیه،یک توهین آشکار به ملت ایران است،ملتی که با انقلاب بزرگ اسلامی خود توانست به سلطه دولت های زورگو پایان دهد.این آقای سفیر گویا از تحولات عمیق مردم ایران کنونی وبیزاری آنها از قدرت های سلطه گربی خبر است.

سفیر روسیه اگر میدانست انتشار این عکس اهانت به مردم ایران است،به همین دلیل شایستگی حضور در ایران را ندارد. اگر او چنین قصدی نداشته،این اقدام به معنای عدم آشنائی او با وظایفی است که برعهده دارد. در هر دو صورت،نتیجه این می شودکه این آقای سفیر یک عنصر نامطلوب است و باید اخراج شود.

این نکته هم باید مورد توجه باشد که نوع تعامل مسئولان ما راه را برای طمع ورزی های روسیه هموار کرده است.روسیه باسابقه بدعهدی ها و کینه توزی هائی که در پرونده روابط خود در جنگ تحمیلی و قبل از آن با ایران دارد و تخلفاتی که درقرادادهای اس۳۰۰ و واکسن کرونا در سال های اخیر داشته، ثابت کرده که مثل آمریکا غیرقابل اعتماد است.

اکنون در برابر اقدام توهین آمیزی که سفیر روسیه انجام داده اگر برخورد قاطعی با او صورت نگیرد، طمع ورزیهای روسیه بیشتر خواهددشد و چنین چیزی برای ملت ایران قابل تحمل نیست. برای پایان دادن به این طمع ورزی، تنها راه اینست که سفیر روسیه اخراج شود و روس ها فردی رابه عنوان سفیر خود در تهران جایگزین او کنند که با وظایف خود در برابر ملت بزرگ ایران آشنا باشد.

به سفیرانگلیس هم علاوه بر تذکر باید گفته شود برای ملت ایران تکرار این قبیل بی نزاکتی ها از او هم قابل تحمل نخواهد بود.

 
 

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه