خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

سخنگوی طالبان: استان استراتژیک هرات را تصرف کردیم

سخنگوی گروه طالبان با توئیتی مدعی شد که فرماندهی پلیس و مقر استانداری هرات را به طور کامل تصرف کرده اند و تعداد از نیروهای دولتی هم به آنها تسلیم شده اند. ذبیح الله مجاهد لحظات پیش در صفه توئیتر خود نوشت که استان استراتژیک هرات را تصرف کردند و نیروهای دولتی در حال تسلیم شدن هستند

سخنگوی گروه طالبان با توئیتی مدعی شد که فرماندهی پلیس و مقر استانداری هرات را به طور کامل تصرف کرده اند و تعداد از نیروهای دولتی هم به آنها تسلیم شده اند.

ذبیح الله مجاهد لحظات پیش در صفه توئیتر خود نوشت که استان استراتژیک هرات را تصرف کردند و نیروهای دولتی در حال تسلیم شدن هستند اما مقام های رسمی دولتی در هرات در باره این ادعای مجاهد واکنش نشان نداده است.

برخی از خبرنگاران هرات ساعت ۲۰ و ۲۰ دقیقه پنجشنبه شب نوشتند که زندان مرکزی هرات از کنترول نیروهای دولتی خارج و افراد طالبان بر آن تسلط یافتند اما این خبرها را تاکنون هیچ منبعی مستقل و یا مقامات دولتی هرات تائید و یا رد نکرده اند.

شهر هرات بعد از ظهر امروز هدف حملات طالبان قرار گرفته است و بسیاری از افراد از یک معامله سخن می گویند که هرات نیز طی یک معامله سقوط کرده است اما کسی در باره این وضعیت اعلام موضع نکرده اند.

پیش از ظهر امروز شهر غزنی افغانستان در ۱۴۵ کیلومتری کابل پایتخت افغانستان نیز سقوط کرد و محمد داود لغمانی استاندار غزنی با همراهی افراد طالبان تا مرکز میدان شهر در ۲۵ کیلومتری کابل رسانده شد اما منابع خبری افغانستان نوشتند که استاندار غزنی توسط نیروهای امنیتی دولت بازداشت شده است.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه