ارسال به دیگران پرینت

طالبان: ما یک دولت جدید خواهیم داشت که همه با آن موافق باشند

سخنگوی طالبان اظهار کرد که حملات کنونی در افغانستان پاسخی به اعلام یک اقدام نظامی شش ماهه توسط دولت کابل است.

سخنگوی طالبان اظهار کرد که حملات کنونی در افغانستان پاسخی به اعلام یک اقدام نظامی شش ماهه توسط دولت کابل است.

به گزارش ایندیا تودی، سخنگوی طالبان اظهار کرد که حملات کنونی در افغانستان پاسخی به اعلام یک اقدام نظامی شش ماهه توسط دولت کابل است.

«سهیل شاهین»، سخنگوی طالبان‌ گفت: «حملات طالبان پاسخی به اعلان اقدام نظامی شش ماهه دولت کابل علیه این گروه است. ما خواستار وحدت ملی افغانستان و همزیستی مسالمت‌آمیز با تمامی افغان‌ها و هر نوع دیدگاه هستیم.»

وی افزود: «در ۲۰ سال گذشته ما همواره خواستار یک راه‌حل صلح‌آمیز برای مساله افغانستان بوده‌ایم چرا که بارها تاکید کرده‌ایم که موضوع افغانستان هیچ راه‌حل نظامی ندارد. در حال حاضر درگیری‌ها در افغانستان همزمان شده است با مذاکرات در دوحه چرا که اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در روز عید قربان یک عملیات نظامی شش ماهه را علیه ما اعلام کرد.»

شاهین تصریح کرد: :پس از آن، آنها نه تنها مواضع ما بلکه بیمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، مدارس و مغازه‌های مردم عادی را بمباران کردند. در نتیجه ما نیز به این عملیات نظامی واکنش نشان دادیم. هنگامی که ما واکنش نشان دادیم، آن ها شروع به تخلیه شهرها کردند و در نتیجه ما این شهرها را تصرف کردیم و اکنون ۱۰ شهر را در تصرف خود داریم.K

سخنگوی طالبان تاکید کرد: در مذاکرات دوحه قرار است با یک دولت جدید و یک نقشه راه سیاسی جدید برای جایگزینی دولت کنونی کابل موافقت شود. دولتی که همه افغان‌ها آن را قبول داشته باشند. این یک راه‌حل است. موضوع اصلا تسلیم شدن در برابر دولت کنونی کابل نیست. موضوع سازش است و این بدان معناست که ما یک دولت جدید خواهیم داشت که همه با آن موافق باشند و همه به نوعی در آن مشارکت داشته باشند.»

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه