ارسال به دیگران پرینت

چلسی فاتح سوپر جام اروپا شد

تیم فوتبال چلسی انگلیس با برتری مقابل ویارئال اسپانیا در ضربات پنالتی، فاتح سوپر جام اروپا شد

تیم فوتبال چلسی انگلیس با برتری مقابل ویارئال اسپانیا در ضربات پنالتی، فاتح سوپر جام اروپا شد.

دیدار سوپر جام باشگاه‌های اروپا، چهارشنبه شب بین تیم‌های چلسی و ویارئال در شهر «بلفاست» پایتخت ایرلندشمالی و با قضاوت «سرگئی کاراسف» روسیه‌ای برگزار شد.

تلاش تیم‌ها در پایان وقت‌های قانونی و اضافه به تساوی یک بر یک انجامید و این چلسی بود که در ضربات پنالتی به برتری ۶ بر ۵ دست یافت و جام قهرمانی را به دست آورد.

روند بازی در نیمه نخست بیشتر در اختیار شاگردان «توماس توخل» در تیم چلسی بود و در دقیقه ۲۷ پاس مناسب «کای هاورتز» در محوطه جریمه ویارئال به «حکیم زیاش» رسید تا او موفق به گلزنی شود.

این وینگر مراکشی در آخرین لحظات نیمه نخست مصدوم شد و جای خود را «پولیسیچ» داد.

ویارئال نیمه دوم را برای رهایی از شکست تهاجمی آغاز کرد و در دقیقه ۴۷ در آستانه گلزنی قرار داشت که ضربه «جرارد مورنو» با بدشانسی به تیرک دروازه چلسی برخورد کرد.

تلاش تیم تحت هدایت «اونای امری» ادامه یافت و در دقیقه ۷۳ همکاری عالی زیردریایی‌ها موجب شد تا این مرتبه جرارد مورنو موفق به گلزنی شده و کار را به تساوی بکشاند.

این دیدار سپس تا پایان ۹۰ دقیقه و همچنین وقت‌های اضافه، گل دیگری نداشت تا ضربات پنالتی تیم برتر میدان را مشخص کند.

در ضربات پنالتی بازیکنان چلسی عملکرد بهتری داشته و به برتری ۶ بر ۵ دست یافتند تا عنوان قهرمانی را کسب کنند. «کپا آریزابالاگا» دروازه‌بان چلسی موفق به مهار ۲ ضربه پنالتی ویارئال شد تا تیمش را به موفقیت برساند.

این دومین قهرمانی چلسی در سوپر جام اروپا است. این تیم پیش از این در سال ۱۹۹۸ میلادی فاتح این مسابقات شده بود.

در سوپر جام اروپا تیم‌های بارسلونای اسپانیا و آث‌میلان ایتالیا با پنج قهرمانی، پرافتخارترین تیم‌ها هستند.

سوپرچام اروپا هرسال بین فاتح لیگ قهرمانان اروپا و قهرمان لیگ اروپا برگزار می‌شود. چلسی فصل گذشته در لیگ قهرمانن به عنوان نخست رسیده و ویارئال نیز قهرمان لیگ اروپا شده بود.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه