ارسال به دیگران پرینت

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا:

اعمال محدودیت‌های شدید برای مقابله با کرونا درنظر گرفته شود

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا: هیچ راهی جز اعمال محدودیت‌های شدید برای قطع زنجیره بیماری کرونا نداریم.

آقای دکتر علیرضا رئیسی پس از نشست ویژه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ، به گسترش شیوع کرونا و نیاز به اقدامی قوی و سریع برای مقابله با آن اشاره کرد و افزود: به همین منظور رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواستار تشکیل جلسه‌ای شد تا در آن نظرات کارشناسان برای مقابله با بیماری کرونا مورد بررسی قرار گیرد تا یک پیشنهاد مشخص تعیین شود.

وی گفت: پس از این جلسه هم جلسه‌ای با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود تا برای شرایط موجود تصمیمی گرفته شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: هیچ راهی برای مقابله با کرونا وجود ندارد، جز اینکه ما به سمت محدودیت‌های شدید برویم.

آقای رئیسی گفت: منظور من از محدودیت‌های شدید تعطیلی مطلق نیست، بلکه محدودیت‌های شدید برای مسافرت ها، ترددها، تجمع‌ها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مثل زدن ماسک، بیماریابی و ... است.

وی افزود: برای اعمال محدودیت‌های شدید باید بسته‌های حمایتی برای اصناف درنظر گرفته شود و موضوعاتی مثل مالیات، کرایه‌ها و چک‌های برگشتی آن‌ها هم مدنظر قرار گیرد تا بتوان به تصمیمی قاطع در این مورد رسید.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، شهر مشهد را نمونه‌ای از کم توجهی به مقابله با بیماری کرونا دانست و گفت: هم اکنون بیمارستان‌های مشهد خیلی شلوغ و از طرف دیگر هتل‌های مشهد هم ۷۰ درصد پر است.

آقای رئیسی با اشاره به اینکه شلوغی حرم و بازار مشهد سبب شیوع بیماری کرونا می‌شود، افزود: ۳۰ درصد بیماران بستری در مشهد از خارج از استان هستند که در این شهر به بیماری کرونا مبتلا شده اند.

وی گفت: بدین ترتیب لازم است تا پروازها، تردد خودرو‌های شخصی و حتی اتوبوس‌ها و ظرفیت هتل‌ها مورد بازنگری قرار گیرد و ورودی شهر‌ها کمتر شود تا بتوانیم با قطع زنجیره کرونا آرامش را بازگردانیم.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه