ارسال به دیگران پرینت

تعداد نظامیان آمریکایی در سوریه اعلام شد

وزارت دفاع آمریکا با بیان اینکه گفت‌وگوهای راهبردی با عراق می‌تواند بر وضعیت سوریه نیز تأثیر بگذارد، گفت کمتر از یک هزار نیروی نظامی این کشور در سوریه حضور دارند.

«جان کربی» سخنگوی وزارت دفاع آمریکا بامداد امروز (جمعه) تعداد نظامیان این کشور در سوریه را اعلام کرد.

کربی طی نشست خبری روزانه در پنتاگون، درباره تعداد نظامیان آمریکایی در سوریه گفت: «من عدد دقیق را برای شما می‌پرسم. الان حضور ذهن ندارم اما می‌دانم که کمتر از ۱۰۰۰ نفر است».

به نوشته وبگاه اطلاع‌رسانی وزارت دفاع آمریکا، وی همچنین در پاسخ به سوالی درباره تأثیر گفت‌وگوهای راهبردی با عراق بر حضور آمریکا در سوریه نیز اظهار داشت: «همانطور که می‌دانید، مأموریت‌ها در عراق و سوریه بسیار به هم مرتبط هستند، زیرا وقتی داعش در سال ۲۰۱۴ ظهور کرد، از سوریه به‌عنوان عرصه‌ای برای آموزش، استخدام و تدارک عملیات در عراق استفاده کردند».

بر این اساس، سخنگوی پنتاگون توضیح داد: «نمی‌خواهم قبل از انجام‌شدن گفت‌وگوهای [راهبردی با عراق] اظهار نظر کنم اما همین را بگویم که ارتباطی بین عملیات ائتلاف در عراق و سوریه وجود دارد. اینکه چه تصمیماتی از این گفت‌وگوها بیرون می‌آید و بر حضور در سوریه اثر بگذارد، هنوز نمی‌دانم».

کربی با بیان اینکه گفت‌وگوها با عراق درباره حضور نظامیان آمریکایی در این کشور را ادامه می‌دهند، افزود: «چیزی که از همه مهمتر است این است که ما به دعوت شرکای عراقی خود در آنجا حضور داریم».

اشغالگران آمریکایی هر چند روز یک بار کاروانی مرکب از کامیون‌های حامل تجهیزات نظامی و لجستیک به همراه تانکرهای نفت، کامیون‌های یخچال‌دار و خودروهای حمل کننده بولدوزر را از طریق گذرگاه الولید وارد اراضی سوریه می‌کنند تا  ضمن تقویت پایگاه‌های خود  در سوریه، نفت این کشور را هم به غارت ببرند.

بخش‌های زیادی از خاک استان‌های الحسکه،دیرالزور و الرقه در شمال و شمال شرق سوریه که غنی از منابع انرژی است، در اشغال گروه شبه نظامی موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه (با اکثریت شبه نظامیان کُرد) قرار دارد که مورد حمایت ائتلاف بین المللی موسوم به ضد داعش به فرماندهی آمریکاست.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    بایدن بابمباران چاه هاوتلمبه های نفتی وکامیونهای نفتی،حال آمریکاییها ودشمنان سوریه راگرفت!@@!.

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه