ارسال به دیگران پرینت

عزیزی خادم : برای استفاده از VAR نیاز به زمان داریم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: مشکل مالی برای استفاده از تکنولوژی VAR نداریم و برای دستیابی به آن مرحله به مرحله زیر نظر فیفا پیش می‌رویم.

جلسه کارگروه سیستم کمک داور ویدئویی (VAR) پیش از ظهر امروز با حضور رئیس فدراسیون، رئیس سازمان لیگ، سرپرست دبیرکلی و اعضای کارگروه در دفتر رئیس فدراسیون برگزار شد.

عزیزی خادم در ابتدای این جلسه گفت: با توجه به اینکه پروسه استفاده از این تکنولوژی یک فرایند بلندمدت است و مرحله به مرحله زیر نظر فیفا طی شود، نیاز به زمان داریم و نگاه‌ها باید واقع‌بینانه باشد و ایجاد توقع بیهوده نداشته باشیم. خدمات شرکت های داخلی و خارجی توسط کارگروه بررسی و ارزیابی می شود. فدراسیون فوتبال از تله بدهی که در آن افتاده بود، نزدیک به ۳۰ میلیارد تومان بدهی معوقه را پرداخت کرده است. هر تصمیمی که کارگروه VAR در این زمینه بگیرد از جانب فدراسیون مورد تأیید است. زبده‌ترین افراد در این گروه حضور دارند. مشکل مالی برای استفاده از این تکنولوژی نداریم، بلکه مشکلی اصلی تحریم‌هاست.

رئیس فدراسیون فوتبال یادآور شد: آن‌طور که گفته می‌شد داوری مظلوم است، در حال حاضر به این صورت نیست. مدیران ارشد فدراسیون از حوزه داوران انتخاب شده است. بودن علیرضا فغانی در این کارگروه غنیمت است. حتی زمانی که وی در ایران حضور نداشته باشد در جلسات به صورت ویدئو کنفرانس شرکت خواهد کرد.

در ادامه علیرضا فغانی گفت: امیدوارم در فدراسیون جدید این عزمی که وجود دارد با یک کار تیمی و اصولی به نتیجه‌ای مثبت در زمینه ورود VAR به فوتبال کشور همراه شود. در هر حال کلاس‌های آموزشی داوران، نرم‌افزار، قرارداد برای وارد کردن تجهیزات، نصب و راه‌اندازی آنها در ورزشگاه‌ها اتفاقی نیست که بتواند ظرف مدتی کوتاه آنها را انجام داد. با این حال با برطرف شدن مشکلات تحریمی سرعت انجام کار هم ان‌شاءالله بالاتر می‌رود.

در این نشست اعضا درباره روند راه‌اندازی VAR، میزبانی مسابقات مرحله نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و آماده‌سازی ورزشگاه آزادی بحث و تبادل نظر کردند. در پایان این نشست تأکید شد پروسه استفاده از این تکنولوژی یک فرایند بلندمدت است و مرحله به مرحله این فرایند زیر نظر فیفا باید طی شود. همچنین مصوب شد در روزهای آینده از ۱۵ شرکت مورد تأیید فیفا که توان تأمین تجهیزات مورد نیاز را دارند، استعلام‌های لازم اخذ شود.

 

منبع: آنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه