ارسال به دیگران پرینت

علی اف:

میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان باید قرارداد صلح امضا شود

"الهام علی اف" رییس جمهوری آذربایجان گفت: جمهوری آذربایجان آماده برای امضای قرارداد صلح با ارمنستان است.

"الهام علی اف" رییس جمهوری آذربایجان گفت: جمهوری آذربایجان آماده برای امضای قرارداد صلح با ارمنستان است.

به گزارش سایت ریاست جمهوری آذربایجان، علی اف طی سخنانی در دیدار با جمعی از اعضای خانواده شهدا و معلولین جنگ قره باغ، افزود: ما آماده برای آغاز کارها برای امضای قرارداد صلح با ارمنستان هستیم ولی تاکنون واکنشی رسمی از سوی این کشور نبوده است.

رییس جمهوری آذربایجان اظهار داشت، آنچه از طریق کانال های غیر رسمی به ما رسیده است، ارمنستان آمادگی در این زمینه ندارد و به نظرم این یک اشتباه بزرگی خواهد بود.

علی اف با اشاره به این که پیشنهاد جمهوری آذربایجان در باره امضای قرارداد صلح بر شرایط واقعی جدید مبتنی است، افزود: ما بر این باوریم که مساله حل شده است و میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان باید قرارداد صلح امضا شود و دو کشور تمامیت ارضی یک دیگر را به رسمیت بشناسند و کارهای در زمینه تعیین مرزها میان دو طرف آغاز شود.

وی همچنین ابراز عقیده کرد که ارمنستان باید به فکر پیامدهای خودداری از امضای قرارداد صلح باشد.

جمهوری آذربایجان در جریان درگیری های نظامی ۴۴ روزه سال گذشته توانست سرزمینهای خود را از اشغال نیروهای ارمنستان در قره باغ آزاد کند. این درگیری های نظامی ۲۰ آبان ماه سال گذشته با امضای بیانیه سه جانبه روسای جمهوری آذربایجان، روسیه و نخست وزیر ارمنستان به پایان رسید.

این در حالی است که منابع خبری باکو و ایروان در باره نقض آتش بس در دو روز اخیر میان نیروهای جمهوری آذرایجان و ارمنستان در مرز مشترک دو کشور که تلفات جانی هم دربر داشته است، خبر دادند.

 

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه