ارسال به دیگران پرینت

اعلام آمادگی ایران برای کمک به حادثه‌دیدگان آتش سوزی بیمارستان در ناصریه عراق

سفیر ایران در بغداد در تماس با مقامات وزارت بهداشت عراق با ابراز تأسف شدید از وقوع حادثه آتش سوزی در بیمارستان امام حسین (ع) شهر ناصریه در استان ذی‌قار عراق از اعلام آمادگی ایران برای کمک به حادثه دیدگان این آتش سوزی خبر داد .

سفیر ایران در  بغداد در تماس با مقامات وزارت بهداشت عراق با ابراز تأسف شدید از وقوع حادثه آتش سوزی در بیمارستان امام حسین (ع) شهر ناصریه  در استان ذی‌قار عراق از اعلام آمادگی ایران برای کمک به حادثه دیدگان این آتش سوزی خبر داد . 

به گزارش ایسنا ، به دنبال وقوع آتش‌سوزی در بیمارستان امام حسین (ع) شهر ناصریه عراق ایرج مسجدی در اظهاراتی ضمن ابراز تاسف از این حادثه و ابراز همدردی با مردم  و مسئولین عراق ضمن تسلیت به خانواده  قربانیان این حادثه از خداوند بزرگ برای درگذشتگان طلب مغفرت و آمرزش و برای مجروحان طلب شفای عاجل کرد .

همچنین سفیر ایران در عراق در تماس با مقامات وزارت بهداشت این کشور با ابراز تأسف شدید از وقوع حادثه آتش سوزی در بیمارستان امام حسین (ع) شهر ناصریه  در استان ذی قرار عراق از اعلام آمادگی ایران برای کمک به حادثه دیدگان این آتش سوزی خبر داد . 

طرف عراقی نیز ضمن تشکراز جمهوری اسلامی ایران و  اقدام سفیر در تماس با وزارت بهداشت اظهار کرد :  این اقدام   نشان از حس انساندوستی و همسایگی مسئولان  جمهوری اسلامی ایران دارد. 

بر اساس این گزارش و طبق  اعلام منابع خبری در  بیمارستان امام حسین (ع) شهر ناصریه  تعداد قابل توجهی از بیماران کرونایی بستری بوده اند.

این  آتش سوزی ساعاتی پس از آتش سوزی در مقر وزارت بهداشت عراق در بغداد رخ داد و طی آن ۷۵ تن کشته و شماری زیادی زخمی شدند که حال بیشترشان وخیم گزارش شده است.

آوریل گذشته نیز در اثر انفجار یک سیلندر اکسیژن، آتش سوزی گسترده مشابهی در بیمارستان "ابن الخطیب" بغداد رخ داد که مرکز بستری بیماران مبتلا به ویروس کرونا است.

به گفته وزارت کشور عراق ، در این حادثه ۸۲ تن کشته و ۱۱۰ تن زخمی شدند، اما کمیسیون حقوق بشر (که به طور رسمی با پارلمان مرتبط است) گفت که آتش سوزی ۱۳۰ کشته برجای گذاشت.

 

منبع: ایسنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه