ارسال به دیگران پرینت

سخنگوی دولت:

اصل خرابکاری در ساختمان انرژی اتمی کرج را تایید می‌کنم

سخنگوی دولت گفت: خرابکاری در یکی از مراکز سازمان انرژی اتمی منجر به آسیب انسانی و تجهیزاتی نشده و آنچه اتفاق افتاده این است که سقف یکی از سوله‌ها سوراخ شده است.

 علی ربیعی سخنگوی دولت ظهر امروز (سه شنبه) در نشست خبری خود با اهالی رسانه که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد درباره ارزیابی خود از مذاکرات ایران و عربستان اظهار داشت: مذاکرات میان ایران و عربستان سعودی با اعتقاد راسخ ما در اولویت دادن به همسایگان آغاز شد. ما همچنان معتقد هستیم که گفتگو به ویژه بین جوامع درون امت مسلمان تنها راه شایسته برای حل و فصل اختلافات میان آنها است.

وی عنوان کرد: در گفتگوهایی که تا کنون بین دو طرف انجام شده مسائل میان دو کشور از موضعی دوستانه و با حسن نیت به بحث گذاشته شده و پیشرفت هایی هم حاصل شده است. ما درک می کنیم که در برخی موارد ممکن است اختلافات، پیچیدگی‌هایی داشته باشد که حل آنها به زمان نیاز دارد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه ما این گفتگوها و ادامه آن تا به حداقل رساندن اختلاف نظرها را مثبت ارزیابی می کنیم، گفت: ما همواره آمادگی داریم که با تکیه بر حسن نیت متقابل و تامین منافع و رفع نگرانی های دو طرف این گفتگو را با جدیت ادامه بدهیم.

ربیعی تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران سیاست مشخص تحت عنوان سیاست همسایگی و منطقه گرایی است و امنیت منطقه و عدم سوء استفاده از کشورها به بهانه های امنیتی حضور همه کشورهای منطقه در کنار هم است.

سخنگوی دولت در رابطه با انتشار تصاویری در فضای مجازی از خرابکاری در یک سوله مربوط به سازمان انرژی اتمی، گفت: این خرابکاری ها منجر به آسیب انسانی و تجهیزاتی نشده و آنچه اتفاق افتاده این است که سقف یکی از سوله‌ها سوراخ شده است و زمانی که سقف در حال تعویض بوده، عکس گرفته شده است.

ربیعی بیان کرد: تصویری که بعد از برداشتن سقف صورت گرفته و تفاسیر صورت گرفته درست نیست. اصل خبر درست است اما خرابکاری منجر به آسیب به تجهیزات مهمی نبوده و اصلا نتوانسته است تجهیزات را مورد هدف قرار دهد. ما به این مساله آگاه بودیم و اولین بار هم نیست که متوقف کردن تلاش های ایران از سوی تنها کشوری که از قطع گفتگوها منتفع می‌شود صورت می‌گیرد.

خرابکاری در یکی از ساختمان‌های انرژی اتمی باعث آسیب به تجهیزات نشده است

وی در رابطه با اقدام خرابکارانه در یکی از ساختمان‌های سازمان انرژی اتمی ایران واقع در اطراف کرج در روز بیست و سوم ژوئن تاکید کرد: اصل خرابکاری را تایید می کنم و این خرابکاری منجر به آسیب قابل توجه انسانی و تجهیزاتی نشده است.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه آسیب مختصری به سقف یکی از سوله ها وارد شده که در حال تعویض آن هستند، گفت: عکس هوایی که در برخی رسانه ها از آسیب وارده به این سایت منتشر شده، در واقع تصویری است که بعد از برداشتن سقف جهت تعمیر ،‌ به صورت عکس هوایی گرفته اند.

ربیعی افزود: تفاسیر انجام گرفته در فضای رسانه‌ای دقیق نیست و تا کنون همه شاهد بودند هر خرابکاری صورت گرفته توان ایران افزایش یافته است.

روحانی به همه وزرا دستور داده با رئیس‌جمهور منتخب همکاری کنند

وی در خصوص محور دیدارهای وزیران دولت دوازدهم در روزهای گذشته با رئیس جمهور منتخب خاطرنشان کرد: دولت از اولین روز پس از مشخص شدن نتیجه انتخابات ریاست جمهوری، خود را مکلف دانسته که کمال همکاری را با رئیس جمهور منتخب به منظور آماده شدن برای تکمیل فرایند انتقال قدرت صورت دهد.

سخنگوی دولت بیان کرد: در این راستا، رئیس جمهور دستور داد که همه وزرا نهایت همکاری را از جمله در انتقال تجربیات و تشریح وضعیت موجود به تیم رئیس جمهور منتخب به عمل آورند.

ربیعی اضافه کرد: دیدارهای اخیر وزرا که با هماهنگی آقای رئیسی انجام گرفته در همین راستا و برای انتقال داده ها و اطلاعات مهم به رئیس جمهور منتخب بود.

وی با بیان اینکه دولت کماکان به وظیفه خود و مطابق با نیازهای دولت آینده متعهد است، گفت: دولت از هیچ سطحی از همکاری با آقای رئیسی و نمایندگانی که ایشان در زمینه های مختلف معرفی کرده اند، دریغ نخواهد کرد.

مگر معاونت اقتصادی رئیس‌جمهور جای تخصیص ارز است؟

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی در خصوص ادعای یکی از نمایندگان مجلس مبنی بر از بین بردن اسناد تجاری ارزهای ۴۲۰۰ در نهاد ریاست جمهوری، بیان کرد: من بنای پاسخ به ادعاهایی که بارها بی اساس بودن آنها به اثبات رسیده، ندارم.

ربیعی ادامه داد: متاسفانه این روزها شاهد تعدد افرادی هستیم که نه می‌دانند و نه می‌خوانند ولی دچار پرگویی شده‌اند. اما در مورد سوال خاص شما در مورد معاونت اقتصادی و ارز ۴۲۰۰ تومانی متاسفانه از آن روزنامه قدیمی این انتظار می رفت که سوال با پختگی بیشتری صورت می گرفت.

سخنگوی دولت تصریح کرد: مگر معاونت اقتصادی رئیس‌جمهور جای تخصیص ارز است؟ در مورد اینکه معاونت اقتصادی شرکتی را  معرفی کند برای ارز ۴۲۰۰ تومانی،‌ معلوم است که طراح سوال فاقد هر گونه دانشی در مورد چگونگی تخصیص ارز و فرآیند های آن بوده است.

ربیعی خاطرنشان کرد: نباید سوال هایی که هم فاقد صحت بوده و با یک بررسی ساده معلوم می شود و هم با روح و روان جامعه بازی می کند را مطرح ساخت. فارغ از اینکه سوال شما فاقد هر گونه مبنایی است. الحمدالله آنچه که به وفور داریم دستگاهای نظارتی و اطلاعاتی است که به همه جزییات اشراف دارند.

سخنگوی دولت ادامه داد: بنابراین جایی برای چنین نگرانی‌ها و اینگونه شایعه پراکنی‌های بی اساس نیست و موضوع مطرح شده از اساس تکذیب می‌کنم.

منبع: مشرق
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه