خبر فوری
ارسال به دیگران پرینت

علت برخورد زننده با "داوطلب باردار کنکور" چه بود؟!

ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده است که یکی از داوطلبان کنکور در روایت رفتار زننده و عجیب مدیر حوزه مربوطه می‌گوید: جلوی اون‌همه آدم هنوز در رو نبسته بودن و همه نشسته بودن، جلوی اون‌همه پرسنل گفت "مانتوت را بازکن" ... می‌گفت "جزو قوانین است"!

از روز پنجشنبه 10 تیر ماه 1400 ویدیویی در فضای مجازی دست به دست می‌شود که یکی از داوطلبان کنکور سراسری 1400 با گریه، روایت رفتار نادرستی را که در یکی از حوزه‌های برگزاری کنکور سراسری با وی انجام شده است بازگو می‌کند.

در ویدئوی مذکور، این داوطلب می‌گوید:

«من امروز کنکور داشتم در مدرسه بوعلی سینا، در دستم آنژیوکت است به‌خاطر اینکه سه‌ماهه باردارم و نسخه پزشکی دارم؛ همه موارد را نشان دادم که سرم‌ها باید زده شود، حتی نامه بستری بیمارستان را هم نشون دادم، مدیر مدرسه گفت "این (داشتن آنژیوکت) تقلبه، باید باز کنی"!!

من را به‌خاطر آنژیوکتم از جلسه بیرون آوردند و گفتند که "باید بگردیمت"! مسئول بهداشت آنجا آمد و نسخه من را تأیید کرد و گفت "باید سرم بزند به‌خاطر همین است که آنژیوکت به دستش وصله"؛ مدیر مدرسه برخورد خیلی بدی کرد.

پلیس آمد و شکایتم را نوشتم، با این حال با اینکه تمام اطرافیان گفتند "این گناه داره، بچه‌اش گناه داره"، اما باز هم این خانم رفتار بدی کرد؛ داخل گوشم را گشت، گفتم اشکال ندارد، داخل کفشم را گشت، گفتم اشکالی ندارد، جیب‌هام را گشت، گفتم اشکالی ندارد! جلوی اون‌همه آدم هنوز در رو نبسته بودن و همه نشسته بودن، جلوی اون‌همه پرسنل، گفت "مانتوت را بازکن"، مانتوم رو باز کردم. بلوزم رو زد بالا که مثلاً من را تفتیش کند و می‌گفت "جزو قوانین است"! گفتم "کدام قانونی اجازه می‌دهد که زن حامله را این‌جوری تنش را بلرزونی؟!"!

بعد جلسه بهش گفتم "خانم، انصاف نبود این‌جوری با یک زن حامله رفتار کنی"! شروع کرد فریاد زدن و بعد گفت "صورت‌جلسه بنویسید" که من در آنجا اغتشاش کردم، شلوغ کردم! بعد من را از مدرسه انداخت بیرون و گفت "تو غلط کردی با این حالت اومدی کنکور دادی(!!) برای چی اومدی کنکور دادی؟"! گفتم "خانم! من فوق‌لیسانسم، وقتی اومدم اینجا این کنکور رو دادم حتماً یه رشته خاصی را می‌خواستم که اومدم شرکت کردم"، پلیس هم آمد، من که می‌دانم به جایی نمی‌رسد اما رفتم حراست آموزش و پرورش، آقای رمضانی بودند خدا خیرشون بدهد، یک ساعت کامل برای من وقت گذاشتند، همه را نوشتند، گفتند "ما دوربین‌ها را چک و پیگیری و حتماً برخورد می‌کنیم"».

اما مدیرکل دفتر ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به پیگیری خبرنگار تسنیم، پاسخگویی درباره این واقعه را مربوط به حراست وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد.

بر اساس محتوای ویدئوی منتشرشده و ذکر نام مسئول حراست منطقه، مشخص شد این مورد در شهر تهران و در مدرسه دخترانه بوعلی سینا منطقه 1 (فرمانیه) روی داده است؛ در تماس با رئیس منطقه یک، او تنها به ذکر این جمله که "این مسئله در دست بررسی است و ماجرا مربوط به حراست است" اکتفا کرد!

از وزارت آموزش و پرورش انتظار می‌رود در اسرع وقت پاسخ دقیقی به افکار عمومی ارائه کند و با خاطیان احتمالی، اشد برخورد قانونی صورت گیرد

 

منبع: تسنیم
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد
  • ناشناس ارسالی در

    این افراد بی ادب وپررو که مثل قارچ همه جا سبز میشن ودر هر صنفی هستن از کجا تغڌیه میشن آهای رهبر حکومت اسلامی کجای اسلام ابن برخوردها دیده شده در حکومت حضرت علی اینگونه بوده!؟

  • آدم ارسالی در

    این مدیر اصلأ شعور ندارد چه برسد سواد پس نام مدیر ازش حذف کنید

  • همه ارسالی در

    از طریق مبادی قانونی بررسی و نتیجه برخورد با خاطیان را اعلام کنن و منتظر جواب مراجع قانونی در ابن خصوص هستیم در غیر این صورت برابر قانون خودمان باهاشون برخورو خاهیم کرد اصلا کنکور امسال که سوالاش فروخته بودن دیکه این همه اهنت به دیگر کنکوریای منظبط چی بود ما هما دیدیم که درداخل حیاط مدرسه جلو چشم خمه کفش و لباس دخترا را باز کردن و با اون همه استرس برای ازمون ناطربن با بی قانونی با آبروی خانوادها بازی کردن اگه خیلی مشکوک بودن و می خواستن قانکنی برخورد کنن هر حوزه یک ایکسریل تهیه می کردن و افراد مسکوک رو در مکان مشخص و با پوشش بازدید می کردن نه ابنکه همه را لخت کنن

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه