ارسال به دیگران پرینت

کره بادام زمینی یا ارده شیره، کدام سالم تر است؟

کره بادام زمینی یکی از طبیعی ترین و سالم ترین خوراکی های دنیا به حساب می اید و از طرفی همه ما می دانیم که رقیبی در دنیا برای خواص ارده شیره وجود ندارد. با این حال کدام یک انتخاب سالم تری برای رژیم غذایی است.

کره بادام زمینی یکی از طبیعی ترین و سالم ترین خوراکی های دنیا به حساب می اید و از طرفی همه ما می دانیم که رقیبی در دنیا برای خواص ارده شیره وجود ندارد. با این حال کدام یک انتخاب سالم تری برای رژیم غذایی است.

در این خبر به بررسی حخواص و ویژگی های این دو ماده غذایی بسیار مغذی می پردازیم تا متوجه شویم که کدام یک در این رقابت می تواند با داشتن فواید زیاد برای سلامتی پیروز میدان باشد.

ارده شیره

خواص ارده شیره به عنوان یک ماده غذایی صد در صد طبیعی بسیار فوق العاده است. ارده از کنجد کوبیده شده به دست می آید و به تنهایی یک ماده غذایی کامل برای هر وعده غذایی به ویژه صبحانه است.

 

ارده و شیره
ارده و شیره

 

خاصیت اصلی انواع ارده و شیره انرژی زا بودن ان ها است. ارده و شیره تقویت کننده نیروی جنسی هستند و همچنین از آن در درمان اختلالات کبدی و کلیه استفاده می شود.

برای درمان استخوان درد و درد مفاص نیز به کار برده می شود. همچنین ارده وشیره دارای طبعی گرم بوده و به عنوان ماده ای ملین و مسهل شناخته می شوند.

خواص ارده: کنجد منبعی غنی از پروتئین است و ارزش غذایی بالایی دارد. هر قاشق غذاخوری از این ماده غذایی تامین کننده 14 درصد از نیاز روزانه ی بدن به کلسیم را تامین می کند.

 

ارده
ارده

دانه ی کنجد دارای 20 ا 25 درصد پروتئین، 50 درصد چربی و به نسبت مساوی اسیدلینوئیک و اولئیک دارد و یکی از منابع بسیار مفید برای جذب آهن، روی و کلسیم به شما می اید. این دانه منبعی گیاهی است که می تواند خستگی را رفع کرده و برای افرادی که مبتلا به کم خونی و فقر آهن هستند بسیار مفید باشد.

خواص شیره انگور: شیره انگور مانند خود انگور مقدار قابل توجهی ویتامین A، B و C دارد و برای تنظیم دوره عادت ماهانه در بانوان بسیار موثر است.

 

شیره
شیره

 

کره بادام زمینی

کره بادام زمینی غذایی نسبتا فراوری نشده است. زیرا از آسیاب کردن زیاد دانه های بادام زمینی بدست می آید. این ماده غذایی به عنوان یک منبع عالی از پروتئین شناخته می شود که انرژی نسبتا متعادلی را برای بدن تامین می کند و 3 عنصر درشت مغذی را در خود جای داده است.

کره بادام زمینی دارای ارزش غذایی بالایی است و چربی های سالم را در خود دارد و به تنظیم قند خون کمک می کند. کره بادام زمینی منبع خوبی برای کاهش خطر مشکلات قلبی است و همچنین از سرطان و سنگ های صفروی جلوگیری می کند.

 

کره بادام زمینی
کره بادام زمینی

 

مواد معدنی و ویتامین هایی مانند منیزیمف فسفر، روی، نیاسین را برای بدن تامین می کند. با این وجود بهتر است در مصرف این ماده غذایی زیاده روی نکنید زیرا مضراتی را به همراه دارد.

انتخاب بین این دو ماده غذایی به عهده شما است تا با توجه به نوع رژیم غذایی خود و متابولیسم و سلیقه شخصی خود ان ها را انتخاب کنید.

 

 

 

 

 

منبع: طلا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه