ارسال به دیگران پرینت

سنگ مثانه عجیب در بدن یک انسان کشف شد + عکس

زن جوان با درد شدید معده به بیمارستان مراجعه کرد و بعد از عکسبرداری ها فورا تحت عمل جراحی قرار گرفت تا با سنگ مثانه ی درشتی که در بدن داشت خبر ساز شود.

یک خانم 34 ساله ای به اورژانس یک بیمارستان دولتی مراجعه کرده بود و از دل درد شدید خود شکایت داشت. بعد از این که آزمایش های متعددی را پشت سر گذاشت، در نهایت سی تی اسکن او نشان داد که یک سنگ بزرگ داخل شکمش دارد به همین دلیل جراحی اورژانسی برای او تجویز شد و در نهایت پزشکان موفق شدند سنگی را که تقریباً 10 سانتی متر طول و 400 گرم وزن داشت از مثانه اش بیرون آوردند.

طبق گزارشات موجود در سال 2014، سنگ های بزرگ تر از 100 گرم جزء موارد نایاب و نادر محسوب می شود اما این سنگ از 100 گرم هم بیشتر بود و این یک موضوع عجیب در علم پزشکی است. البته چند سال پیش یعنی در سال 2016، پزشکان چینی با یک خانم 54 ساله مواجه شدند که سنگی به بزرگی 1048 گرم داخل مثانه خود داشت که تا به حال بزرگترین سنگ شناسایی شده در بدن یک انسان محسوب می شود.

گزارشات خبری اطلاعات خیلی زیادی در این مورد ندارند اما عکس ها و خبر ها تا به اکنون نشان می دهد که این خانم یک سنگ بسیار بزرگ را داخل شکم خود داشته است که قطعاً این اتفاق در نوع خود اتفاقی نادر محسوب می شود.

حالا چند روزی است عکس این خانم 34 ساله همراه با سنگ 400 گرمی اش داخل مثانه در ویتنام جزو تصاویر و اخبار پربازدید شده است و در شبکه های اجتماعی به شدت مشهور گشته. این خانم عقیده داشت که درد این سنگ مانند یک شکنجه بود اما بالاخره توانسته بود در برابر آن مقاومت کند تا جراحی شود. هنوز هم علت ایجاد چنین سنگ های بزرگ در بدن بعضی از افراد ناشناخته باقی مانده است و پزشکان به مورد خاصی در این زمینه اشاره نکرده اند.

این زن یک سنگ به اندازه سیب زمینی در مثانه‌اش دارد!+عکس

 

 

منبع: برنا
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه