ارسال به دیگران پرینت

امام جمعه موقت مشهد: مردم در انتخابات پیام دادند که ما به روحانیت اعتماد داریم

امام جمعه موقت مشهدمقدس گفت: با اشاره به اینکه این انتخابات یک سخن نیز با روحانیت داشت تصریح کرد: 5 رئیس جمهور این کشور روحانی بوده‌اند، مردم پیام دادند ما به روحانیت اعتماد داریم و اعتماد کردیم و از بدو پیدایش این انقلاب و جنگ تحمیلی و تحمل سختی‌ها دیده می‌شود و خواهش می‌کنیم از ما فاصله نگیرید و دور نشوید و جایگاه ما را بدانید.

امام جمعه موقت مشهدمقدس گفت: بی‌اعتنایی به تمهیدات رسانه‌ای دشمن پیام اصلی انتخابات ۱۴۰۰ بود و مردم با حماسه خود آن را نشان دادند.

 حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: یکی از مصادیق بارز تقوا در شرایط حاضر رعایت مسائل و پروتکل‌‌های بهداشتی است زیرا انسان باتقوا مراعات خود و خانواده و جامعه را می‌کند تا با موج جدیدی در حوزه کرونا روبه‌رو نشویم.

امام جمعه موقت مشهد بیان کرد: هر چه انسان در موقعیت برتری باشد خطرات بیشتری نیز وی را تهدید می‌کند، انسان بدون معنویت نمی‌تواند به صورت انسانی زندگی کند. اصرار داشته باشید که در هفته حداقل یک بار نماز جعفر طیار را بخوانید.

فرزانه افزود: دشمن از مدت‌ها قبل تلاش کرد تا مشارکت مردم در انتخابات کم باشد و هر کس مختصر ارتباطی با فضای مجازی داشته باشد شاهد است که دشمن تلاش زیادی کرده است.

وی خاطرنشان کرد: البته بحث ویروس کرونا نیز در مشارکت مردم اثرگذار بود، مشکلات اقتصادی و معیشتی نیز در مشارکت اثر داشت؛ فساد گسترده در برخی نهادها نیز در این امر اثرگذار بود. این در مردم قطعا اثرگذار است و موثر است. این چهار عامل در کنار یکدیگر دست به دست هم داده بودند تا مشارکت در انتخابات تحت الشعاع قرار گیرد.

فرزانه بیان کرد: عجیب بود که مردم در مقابل این چهار عامل حرکتی را صورت دادند که رهبر انقلاب از آن به یک حماسه مردمی یاد کردند و این حرکت مردم چند پیام داشت که پیام نخست آن به دشمن بود و به دشمن گفت می‌شناسیم تو را و اهدافت را می‌دانیم و شعارهایت را می‌شناسیم.

وی خاطرنشان کرد: بی‌اعتنایی کامل به دشمن پیام اصلی این انتخابات بود. یک پیام هم این حرکت داشت و آن این بود که مردم به رهبر معظم انقلاب لبیک گفتند.

امام جمعه موقت مشهدمقدس با اشاره به اینکه این انتخابات یک سخن نیز با روحانیت داشت تصریح کرد: 5 رئیس جمهور این کشور روحانی بوده‌اند، مردم پیام دادند ما به روحانیت اعتماد داریم و اعتماد کردیم و از بدو پیدایش این انقلاب و جنگ تحمیلی و تحمل سختی‌ها دیده می‌شود و خواهش می‌کنیم از ما فاصله نگیرید و دور نشوید و جایگاه ما را بدانید.

فرزانه بیان کرد: این انتخابات با روحانیت این سخن و پیام را داشت که سخن مهمی است. یک سخن نیز انتخابات با مسئولان داشت به ویژه قوای سه‌گانه و به ویژه قوه مجریه؛ تحقق عدالت باید براساس سیره شهید بهشتی بسیار مهم باشد. شهید بهشتی معتقد است عدالت یک امر الزامی است و به هر قیمت ممکن باید تحقق پیدا کند.

وی خاطرنشان کرد: شهید بهشتی همچنین بر دشمن‌شناسی بسیار تاکید داشت و از سوی دیگر خواستار حاکمیت اخلاقی بود. ایشان بارها خطاب به آمریکا گفت از ما خشمگین باش و در این خشم بمیر.

امام جمعه موقت مشهدمقدس بیان کرد: شهید بهشتی نه ترسید و نه معامله کرد و همیشه می‌گفت همیشه منتظرم سقفی بر سرم فرو ریزد و یا تیری در قلبم بنشیند؛ باید از این انسان یاد گرفت و ایشان را الگو قرار داد. در مسئله جذب حداکثری و دفع حداقلی نیز شهید بهشتی رویکردهای بسیار مهمی داشت.

منبع: انتخاب
با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه