ارسال به دیگران پرینت

با این پنج عادت ساده، ده سال بیشتر زندگی کنید

فقط پنج عادت ساده، می تواند طول عمر شما را یک دهه افزایش دهد، بدون اینکه خطر مرگ بر اثر بیماری های مزمن جان شما را تهدید کند.

مترجم: مینا شهری

فقط پنج عادت ساده، می تواند طول عمر شما را یک دهه افزایش دهد، بدون اینکه خطر مرگ بر اثر بیماری های مزمن جان شما را تهدید کند.

 

این یافته، نتیجه‌ی یکی از تازه‌ترین مطالعات انجام شده توسط محققان دانشگاه هاروارد است و سال گذشته در یکی از نشریات معتبر پزشکی منتشر شد.

 

5 عادت سالم در زندگی عبارتند از:

  • رعایت رژیم کم کلسترول
  • ورزش منظم
  •  حفظ شاخص توده‌ی بدنی سالم
  • محدود کردن مصرف الکل
  • عدم استعمال دخانیات (این مورد احتمال دیابت نوع 2، بیماری های قلبی عروقی و سرطان را کاهش می دهد.)

 

دو مورد آخر از عمده‌ترین علل مرگ و میر در ایالات متحده هستند.

 

به گفته‌ی دکتر فرانک هو، نویسنده و استاد دانشگاه هاروارد: «با توجه به هزینه‌ی بالای درمان بیماری‌های مزمن، سیاست‌های عمومی برای ترویج یک سبک زندگی سالم، همراه با بهبود کیفیت مواد غذایی و عوامل محیطی به کاهش هزینه‌های مراقبت های بهداشتی و افزایش طول عمر کمک می‌کند.»

 

 

فرمولی برای سلامتی پایدار

 

محققان با استفاده از داده‌های مطالعات طولانی‌مدت  دانشگاه هاروارد در مورد تأثیرات تغذیه بر سلامتی، عادات بهداشتی 73196 زن در ایالات متحده را برای بیش از 34 سال و 38366 مرد را برای بیش از 28 سال بررسی کردند. این افراد تحت نظر قرار گرفتند و محققان حواسشان بود که آن‌ها غذای کم کلسترول مصرف کنند، حداقل 30 دقیقه در روز فعالیت متوسط ​​تا شدید انجام دهند، BMI خود را بین 18.5 تا 24.9 حفظ کنند، از مصرف افراطی الکل پرهیز کنند و به طور کامل از کشیدن سیگار خودداری نمایند.

 

نتیجه این که زنان پنجاه‌ساله‌ی شرکت‌کننده در این پژوهش، در حالی که حداقل به چهار مورد از پنج عادت سالم پایبند بودند، به طور متوسط ​​34 سال بیشتر عمر کردند، بدون اینکه به دیابت، بیماری های قلبی عروقی یا سرطان مبتلا شوند. مردان پنجاه‌ساله نیز تقریباً 31 سال بیشتر زندگی کردند، بدون اینکه بیماری مزمنی در آن‌ها تشخیص داده شود.

 

مطالعات و پژوهش‌های دیگر نیز حاکی از آن است، در افرادی که سبک زندگی سالمی دارند، خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی تا 82٪ و سرطان تا 65٪ کاهش پیدا می‌کند.

 

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید:
کپی شد

دیدگاه تان را بنویسید

 

دیدگاه

توسعه